Copa-cogeca prezidiumo posėdis

Rugsėjo 21 d. l. e.p. žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis dalyvavo copa-cogeca prezidiumo posėdyje.

Posėdžio metu neapsieita be diskusijos apie klimato sąlygas, įtakojančias derliaus nuėmimą. Šiaurės šalys – Suomija, Švedija, Danija, taip pat ir Estija, kenčia nuo liūčių ir negali nuimti derliaus.

Cogeca pirmininkas Thomas Magnusson iš Švedijos dėl lietaus pridarytų problemų negalėjo dalyvauti posėdyje.

Vyko diskusijos dėl glifosato – daug nerimo kelia klausimas, kas bus, jeigu nebus pratęstas leidimas naudoti šį preparatą. ES šalys yra priklausomos nuo pašarų importo, ir užtikrinti, kad trečiųjų šalių pašarų augintojai laikytųsi europinių standartų, yra ne tik sudėtinga ir brangu, bet ir sunkiai įmanoma.

Diskutuota dėl Europos Komisijos iniciatyvos dėl sąžiningesnės maisto grandinės – Danijos, Vokietijos atstovai pasisako prieš ES lygmens teisės akto kūrimą, bijodami papildomos biurokratijos ir reguliavimo jų kooperatyvams, o Čekija, Lietuva – pasisako už, kadangi mūsų šalyse kooperacijos lygis nepakankamas, kad apsaugoti ūkininkus nuo nesąžiningų prekybos praktikų.

Vyko susitikimas su Sandra Galina, vyriausia derybininke dėl ES ir MERCOSUR (Pietų Amerikos prekybinis  blokas) prekybos sutarties. Prekybos sutartis kelia daug nerimo, kadangi Pietų Amerikoje ypač stiprūs jautienos, cukraus, vaisių sektoriai. Bet kuriuo atveju, pasirašius tokią sutartį prekybos balansas būtų neigiamas ES atžvilgiu, dėl ko nerimauja ES ūkininkai.