Copa ir Cogeca pareiškimas dėl Ukrainos palaikymo

Visa Europos ūkininkų bendruomenė praėjusią savaitę vykusiame Copa ir Cogeca Prezidiumo posėdyje išreiškė solidarumą Ukrainos žmonėms, ypatingai palaikant kolegas ūkininkus ir žemės ūkio kooperatyvų atstovus.

Copa ir Cogeca solidarumas nesibaigia žodžiais, nes artimiausiu metu ketinama imtis konkrečių veiksmų.

„Karo metu dėmesys apsirūpinimui maistu itin svarbus, todėl būtina kuo skubiau imtis  būtinų veiksmų ir maistu aprūpinti Ukrainos gyventojus. Atėjo laikas toliau stiprinti vieningą Europos ir tarptautinį bendradarbiavimą. Ukrainos destabilizacija dėl Rusijos invazijos jau sukėlė svarbių pasekmių pasauliui. Rusai ir ukrainiečiai yra pagrindiniai tarptautiniai žemės ūkio produktų eksportuotojai. Ukraina yra ketvirta pagal dydį ES išorinė maisto tiekėja ir ES tiekia ketvirtadalį savo importuojamų grūdų ir augalinio aliejaus, įskaitant beveik pusę kukurūzų. Taigi žemės ūkis yra strategiškai svarbus sektorius.

Norint išlaikyti stiprią ir taikią Europą, labai svarbu užtikrinti maisto saugumą ir tiekimo grandines. Tai pamoka, kurią išmokome iš Europos įkūrėjų. Artimiausiomis dienomis ir savaitėmis, daugiausia dėmesio skirdami vykstančiam konflikto sprendimui, ES sprendimus priimantys asmenys taip pat turi atsižvelgti į jo poveikį pagrindiniams ekonomikos sektoriams. Europos žemės ūkis yra pagrindinis mūsų strateginės autonomijos ramstis. ES sprendimus priimantys asmenys turi veikti ryžtingai ir greitai, kad tai išsaugotų“, – rašoma Copa-Cogeca pareiškime.

Priminsime, kad ŽŪR yra  Copa – Cogeca – ES Profesinių žemės ūkio organizacijų komiteto ir ES Generalinio žemės ūkio kooperacijos komiteto nariai.