Darbingas Vyšegrado grupės, Estijos bei Lietuvos ŽŪR vadovų susitikimas

L. e. p. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis kovo 30-31 d. dalyvavo Slovakijos sostinėje – Bratislavoje vykusiame Vyšegrado ir Baltijos šalių žemės ūkio rūmų derybiniame susirinkime dėl BŻŪP naujuoju 2021-2028 m. laikotarpiu. Susirinkime dalyvavo Kroatijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Estijos ir Lietuvos žemės ūkio rūmų vadovai. Visi susirinkimo dalyviai dvi dienas aktyviai dirbo prie dokumento – BŽŪP deklaracijos, kurią planuoja įteikti Europos Komisijai.

Deklaracijoje atsispinti visų susirinkusiųjų šalių tikslai dėl BŽŪP po 2020 m.:

  • Teisingas ir vienodas sąlygas ūkininkams visose ES valstybėse narėse
  • Išlaikyti tvirtą BŽŪP biudžetą prisitaikyti prie klimato kaitos
  • BŽŪP supaprastinimas
  • Maisto grandinė
  • Rizikos valdymas/ūkininkų pajamų saugumo ir stabilumo užtikrinimas
  • Išlaikyti žemės ūkio gamybą ir gyvybingumą ES kaime

Slovakijos žemės ūkio ir maisto rūmų pavaduotojas Alexander Pastorek pabrėžė, kad naujoms ES šalims labai svarbu laikytis drauge ir pateikti koncentruotą nuomonę, kuri naujuoju BŽŪP periodu pasitarnautų visų šalių žemdirbiams.

Antrąją derybinio susirinkimo dieną 6 šalių Žemės ūkio rūmų vadovai pasirašė deklaraciją, po kurios įvko spaudos konferencija.

L. e. p. žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis sveikino slovakų iniciatyvą bendradarbiauti ir vieningai siekti tikslų. „Šis 7 šalių žemdirbių savivaldos atstovų susirinkimas, aktyvios diskusijos dėl BŽŪP naujuoju laikotarpiu sudaro daugiau galimybių išsaugoti žemės ūkio ir maisto produktų gamybą ir pasiekti kuo palankesnių sąlygų žemdirbiams. Gaila, kad praėjusiu laikotarpiu žemdirbių savivaldos organizacijos nebuvo tokios aktyvios ir nesuvienijo savo jėgų tarptautiniu mastu, kad būtų iškovotos kuo palankesnės sąlygos žemdirbiams. Tai buvo pamoka visiems, todėl dabar privalome vienytis ir vieningai siekti bendro tikslo – kuo palankesnių sąlygų žemdirbiams. Lietuvos žemės ūkio rūmai operatyviai spręs deklaracijos pasirašymo klausimą, derindami pritarimą su nariais“ – spaudos konferencijoje kalbėjo Sigitas Dimaitis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”84″ gal_title=”2017_03_30″]