DĖMESIO!

„Šiais metais LMGAGA asociacijos organizuojama paroda yra jau ketvirtoji. Parodos lankytojams pristatysime 8 pagrindinių Lietuvoje auginamų mėsinių veislių galvijų veisles: angusus, šarole, limuzinus, galovėjus, aubrakus, hailendus, herefordus ir simentalius. Galvijus į parodą planuoja atvežti 14 mūsų asociacijos narių. Visiems, besidomintiems galvijų auginimu ir priežiūra organizuojame ir šviečiamuosius renginius apie galvijų šėrimą, priežiūrą, pašarus, saugų darbą su galvijais ir kt. Tarp šviečiamųjų renginių lektorių – ekspertų, ne tik Lietuvos ūkininkai – praktikai, mokslininkai, bet ir ekspertai – konsultantai iš užsienio šalių – Latvijos, Estijos ir Čekijos. Organizuosime ne tik galvijų vertinimą, bet ir galvijų aukcioną”, – pristato parodą LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys.

„Svarbu, kad sulauktume kuo daugiau parodos lankytojų ir svečių, kurie susipažintų su LMGAGA narių auginamais gyvuliais ir sudalyvautų šviečiamuosiuose renginiuose, o tam turime pasirūpinti informacijos apie parodą sklaida – kuo plačiau išplatinti informaciją apie parodą rajonų savivaldybėms, seniūnijoms, ūkininkams“, – kalbėjo tarybos narys Osvaldas Dirsė.

Apie LMGAGA

Asociacija, kuri buvo įkurta 1995 m., šiandien vienija virš 500 narių. Nuo 2018 m. asociacijoje, vadovaujantis LMGAGA tarybos sprendimu, įsteigti 6 klubai: Šarolė, Aubrakų, Angusų, Limuzinų,  ekstensyvių veislių, mėsinių Simentalų veislės augintojų.

Asociacija vykdo švietėjišką darbą: organizuoja seminarus, parodas, konsultuoja besidominčius įvairiais, susijusiais su mėsinių galvijų auginimu klausimais, vykdo gyvulių veislinės vertės nustatymą augintojų ūkiuose, padeda augintojams organizuoti veislinių gyvulių pirkimą užsienyje.  

Asociacija palaiko glaudžius ryšius su Saksonijos-Anhalto (Vokietija) galvijų veislininkystės asociacija, Latvijos ir Estijos mėsinių galvijų augintojų asociacijomis, Prancūzijos KBS Genetic.

LMGAGA  interesams LR ŽŪR taryboje atstovauja Mindaugas Kinderis, kuris aktyviai dalyvauja ir LR ŽŪR Veislininkystės ir veterinarijos komiteto darbe.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.