DĖMESIO! Nuo rugpjūčio 21 d. kaukės privalomos renginiuose ir viduje, ir lauke

Žemės ūkio rūmai kreipiasi į visus kaimo gyventojus ir ūkininkus, kurie lankosi organizuojamuose renginiuose, mokymuose, individualiose konsultacijose, su prašymu laikytis bendrų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių, ir nuo rugpjūčio 21 d. visuose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Atsižvelgiant į tai, kad netgi atvirose erdvėse vykstantys žmonių susibūrimai tampa koronaviruso (COVID-19) infekcijos židiniais, šalyje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 d. visuose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo rugpjūčio 21 d. taip pat galios uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.

Uždarose patalpose vykstančių renginių aptarnaujantis personalas taip pat turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Kaip ir anksčiau, veido apsaugos priemonių dėvėti nereikės tais atvejais, kai paslauga negali būti suteikta klientui dėvint kaukę, taip pat sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose.

Kaukių ir respiratorių leidžiama nedėvėti kurčnebyliams ir kitiems neįgaliesiems, tačiau jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelius.

Kultūros ir sporto renginiams taikomas žiūrovų ir dalyvių skaičiaus ribojimas nesikeičia – atviroje erdvėje organizuojamame renginyje arba susibūrime gali dalyvauti 1000 žmonių, uždaroje erdvėje – 600. Į šiuos skaičius neįtraukiami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Nepamirškime infekcijos prevencijos pamokų: laikykimės atstumo, denkime nosį ir burną, dezinfekuokime rankas ir padėkime apsaugoti save ir kitus.