DĖMESIO! Nuotolinis pasitarimas dėl daugiamečių pievų atkūrimo

Žemės ūkio rūmai sulaukė susirūpinusių žemdirbių kreipimųsi dėl iš Nacionalinės mokėjimo agentūros gautų pranešimų apie prievolę atkurti daugiametes pievas, todėl 2023 m. gruodžio mėn. 21 d. (ketvirtadienį) nuo 15.00 val. organizuoja žemdirbių pasitarimą dėl daugiamečių pievų atkūrimo.

Pasitarimas vyks nuotoliniu būdu, naudojant „Microsoft Teams“ programą, paspaudus ant žemiau esančių žodžių – „Click here to join the meeting“.

Click here to join the meeting

Primename, kad Lietuva, įstodama į Europos Sąjungą, įsipareigojo saugoti daugiametes pievas. Nuo 2023 m. daugiamečių žolynų plotų ir bendro žemės ūkio paskirties žemės ploto santykis negalėjo sumažėti daugiau kaip 5 proc., palyginti su 2018 m. referenciniu santykiu. Šiais metais šis santykis, palyginti su 2018 m. nustatytu referenciniu dydžiu Lietuvoje, sumažėjo 18,64 proc., todėl atsiranda prievolė atkurti daugiametes pievas pareiškėjams, kurie, remiantis trejų ankstesnių metų paraiškų duomenimis, suarė ar kitaip pakeitė daugiametes pievas.

Numatoma, kad atsiradus reikalavimui atkurti daugiametes pievas ir jų neatkūrus, sankcijos būtų taikomos ne konkrečiai paramos schemai, o visai pareiškėjo paraiškai. Sankcijos procentinis dydis gali sudaryti nuo 1 proc. iki 5 proc., įvertinus pažeidimą (neatkurto ploto dydį).

Pasitarime kviečiami dalyvauti Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, savivaldybių atstovai, žemės ūkio rūmų nariai bei žemdirbiai.