DĖMESIO! Sausio 5 d. kviečiame į diskusiją dėl daugiamečių ganyklų arba pievų atkūrimo

DĖMESIO! Jau trečiadienį – 2022 m. sausio 5 d. 11 val. Žemės ūkio rūmai organizuoja diskusiją dėl daugiamečių ganyklų arba pievų atkūrimo. Diskusijoje dalyvaus ŽŪR nariai, konsultantai, ŽŪM, NMA atstovai. Žemės ūkio subjektams kyla daug klausimų bei nuogąstavimų, kuriuos numatoma aptarti organizuojamos diskusijos metu. Maloniai kviečiame dalyvauti, išklausyti informaciją ir pateikti Jums rūpimus klausimus.
Renginys vyks nuotoliniu būdu 2022 m. sausio mėn. 5 d. (trečiadienį), 11 val., prisijungiant per Microsoft Teams programą, paspaudus ant žemiau esančių žodžių – „Click here to join the meeting“.
_______________________________________________________________

Microsoft Teams meeting

Click here to join the meeting

_______________________________________________________________
Informacija glaustai apie situaciją
Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai išsaugoti daugiametes pievas. Daugiamečiais žolynais užsėtų plotų ir bendro žemės ūkio paskirties žemės ploto santykis negalėjo sumažėti daugiau negu 5 proc., palyginti su referenciniu santykiu. Paaiškėjus, kad 2021 m. metais šis santykis, palyginti su 2015 m. nustatytu referenciniu dydžiu Lietuvoje, sumažėjo 11,25 proc., atsirado prievolė privalomai atkurti suartas pievas.
Žemės ūkio ministerija paskelbė, kad apie 30 tūkst. šalies ūkininkų jau gavo arba netrukus sulauks pranešimų dėl daugiamečių pievų, suartų per pastaruosius dvejus metus, atkūrimo. Taip pat buvo kreiptasi į Europos Komisiją ir laukiama jos sprendimo, ar šalies ūkininkams atsiras prievolė atkurti daugiametes pievas. Numatoma, kad ūkininkai apie tai bus informuoti iki 2022 m. vasario 28 d.