Derliaus šventė „Smalsutės sodelyje“

Užbaigę rudens darbus „Smalsutės sodelyje“ Rokiškio lopšelio – darželio „Varpelis“ auklėtiniai ir aktyvūs projekto – konkurso „Augink ir TU!“ projekto – konkurso dalyviai visą darželio bendruomenę pakvietė į Derliaus šventę. Mažieji šventės organizatoriai nuo ankstyvo ryto darželio kieme ruošėsi šventei: kūrė rudens gėrybių „picą“, raizgė obuolių labirintą, ruošė priemones estafetėms.

Visus, susirinkusius į šventę, pasitiko daržo šeimininkės Ina ir Edita. Jos padėkojo už nuoširdų darbą „Smalsutės sodelyje“, nes tik darbščių ir atsakingų vaikų dėka užaugintas gan gausus derlius, kurio gerybių pakaks ne tik vaikams, bet ir žvėreliams.

Mažiesiems ūkininkaičiams už aktyvią pažintį su augalininkyste dėkojo ir šventėje apsilankiusi Lietuvos žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkė, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Lina Meilutė-Datkūnienė.

„Tik per patirtinį mokymą puikiai ugdomi vaikų įgūdžiai, stiprinamos kompetencijos, plečiamas akiratis. Per konkrečius darbelius ir užduotis skatinamas vaikų noras dalyvauti, įsitraukti į užduotį, atlikti tam tikrus darbus ir jausti atsakomybę už savo veiklą. Darbas ir meilė žemei ugdo tikrųjų gyvenimo vertybių suvokimą, moko bendradarbiavimo, suteikia žinių ir įgūdžių, kurie neišvengiamai bus reikalingi gyvenime. Senėjimo kaimo vietovėse problema aktuali daugumai ES valstybių narių. Tai iš dalies galima paaiškinti bendromis demografinėmis ir socialinėmis bei ekonominėmis tendencijomis. Tačiau žemės ūkiui būdinga tam tikra specifika: gyventojų skaičiaus mažėjimas ir senėjimas kaimo vietovėse reikalauja veiksmingų sprendimų jauniems žmonėms pritraukti į žemės ūkio sektorių ir kaimo vietoves. Todėl labai svarbu skirti dėmesį ir ugdyti mažuosius piliečius, kurie ateityje, tikėtina, norės įsitraukti į ūkininkavimą”, – pažymi Lina Meilutė – Datkūnienė.

Visi drauge sušokę tradicinį ratelį „Graži mūsų šeimynėlė“ šventės dalyviai  išsiskirstė į savo kūrybines erdves. Vaikai pademonstravo, kaip išradingai ir kūrybingai galima panaudoti daržoves: vieni iš daržovių gamino dažus, kuriais margino lapus, kiti –  vėrė vaisių vėrinukus ir jais vaišino draugus, dar kiti – kūrė „Daržovių abėcėlę“ ir vaidino pasaką „Ropė“, o aktyviausieji – dalyvavo estafetėse ir bandė surasti kelią iš „Obuolių labirinto“.

Netrūko susidomėjusių ir kompiuterinėmis technologijomis, informacija, kuri užkoduota QR koduose bei socialinių tinklų galimybėmis.

Darželio auklėtiniai mielai fotografavosi prie rudens gėrybėmis papuoštos foto sienelės, o  po smagių veiklų visi vaišinosi moliūgų sriuba ir obuolių pyragu. Vaišių metu jau buvo planuojami nauji darbai „Smalsutės sodelyje“ 2022-ųjų pavasarį.

Priminsime, kad projektas – konkursas „Augink ir Tu!”, startavęs 2021 m. kovo 1 dieną yra Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) drauge su Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (LJŪJS) bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga organizuota iniciatyva.