Diskusija su V. P. Andriukaičiu

Rugsėjo 9 d. Žemės ūkio rūmų konsultantai dalyvavo susitikime -diskusijoje su už sveikatą ir maisto saugą atsakingu Europos Komisijos nariu Vyteniu Povilu Andriukaičiu.

Susitikime buvo aptarta ES ir visame pasaulyje aktuali maisto saugos problema, esama situacija ir perspektyvos. V. P. Andriukaitis pabrėžė, kad maisto sauga labai svarbi žmogaus sveikatai ir gyvybei, todėl maisto grandinė „nuo ūkio iki stalo“ yra gan sudėtinga, tačiau labai svarbi.

„Mokslas neatsiejamas nuo maisto saugos, maisto technologijų bei inovacijų, tačiau kartais dėl ES teisinių dokumentų derinimo, kuris trunka ilgokai, inovatyvių sprendimų taikymas praktikoje taip pat užtrunka“ – kalbėjo A. V. Andriukaitis

Kauno technologijos universiteto Maisto mokslo ir technologijos katedros prof. Rimantas Petras Venskutonis siūlė spręsti maisto švaistymo problemą. Profesorius pateikė informaciją, kad pasaulyje yra išmetama apie vienas trečdalis maisto.

Susitikimo metu buvo kalbama ir apie genetiškai modifikuotą maistą (GMO), mikotoksinus grūduose, gyvūnų gerovę, maisto ženklinimą,  vaikų mitybą, verslo problemas, kylančias dėl maisto gamybos ir pardavimo reikalavimų.