Dr. A.Svitojus: Žaliasis kursas – ambicingas planas

2021 m. vasario 25 d. LR Vyriausybės kanceliarijos organizuotoje viešojoje konsultacijoje dėl Žaliojo kurso dalyvavęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus pažymėjo, jog Europos žaliasis kursas – ambicingas planas. „Džiaugiuosi, kad dėl žaliojo kurso vyksta aktyvi diskusija, kuri yra svarbi ir labai savalaikė. Įgyvendinant tokias ambicijas reikia jas skatinti ir tuo pačiu neperspausti. Žaliojo kurso įgyvendinimo kontekste nereikėtų pamiršti ir švietimo svarbos, kadangi siekiant įgyvendinti keliamus įsipareigojimus turėtume žinoti, kaip tai tinkamai padaryti. Todėl svarbus savalaikis informavimas, žinių ir įgūdžių formavimas, kuris neįmanomas be atitinkamų investicijų. Taip pat daugiau dėmesio turėtume skirti smulkiam ir vidutiniam verslui, kuriam siekiant prisitaikyti prie ateityje kilsiančių iššūkių turėtų būti numatyti finansiniai mechanizmai“.

Vyriausybė siekia diskusijomis grįstų sprendimų, todėl su socialiniais bei ekonominiais partneriais organizuojamos viešosios nacionalinės konsultacijos dėl Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano prioritetų ir šalies Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės parengimo.

Vasario 25 d. vykusioje nacionalinio lygio viešojoje konsultacijoje dėl Žaliojo kurso planų ir prioritetų pristatė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Žemės ūkio ministro pranešimas