ES Komisaro belaukiant

Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis susitiko su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Mariumi Vaščega ir komandos nariais aptarti ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Janusz Czesław Wojciechowski vizito Lietuvoje darbotvarkės, susitikimo su žemdirbių savivaldos atstovais bei planuojamų aplankyti ūkių bei kitų klausimų.

Planuojama, kad ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras J.C. Wojciechowski lankydamasis Lietuvoje balandžio 27 d. susitiks su ŽŪR vadovais ir ŽŪR organizacijų lyderiais.

„Puiki žinia, kad ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras, kuris yra atsakingas už ES žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką ir tvarko visus bendros žemės ūkio politikos (BŽŪP) reikalus, atvyksta į Lietuvą susitikti ne tik valdžios atstovais, bet ir su žemdirbių savivaldos lyderiais ir net ketina apsilankyti ūkiuose. Tikrai turime ką pasakyti nuo visų žemdirbių ir kaimo plėtros procesuose dalyvaujančių atstovų, atsižvelgiant į EK pastabas dėl naujojo BŽŪP 2023-2027 m. laikotarpio. Nuolat diskutuojame ne tik su Lietuvos žemdirbiais, kaimo plėtros dalyviais, ŽŪR nariais, bet ir tarptautiniu mastu – Trijų jūrų šalių žemdirbių savivaldos lyderių lygmeniu, aptardami iššūkius su kuriais jau šiandien tenka susidurti ūkininkams bei naujojo BŽŪP klausimais. Tikimės, kad susitikimas bus konstruktyvus ir mūsų balsas bus išgirstas”, – pažymėjo dr. A.Svitojus.