Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmams – 25 metai

Rugpjūčio 26 d. Žemės ūkio rūmų bendruomenės vardu vicepirmininkas Algis Baravykas sveikino kolegas estus – Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmus 25-mečio proga.

„Su Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmais mus sieja graži, ilgametė ir prasminga partnerystė: drauge organizuotos tarptautinės konferencijos, taikūs mitingai Briuselyje dėl teisingos žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos Baltijos šalių žemdirbiams, drauge atstovaujame ES ūkininkų ir kooperatyvų sąjungos organizacijoje copa-cogeca, diskutuojame aktualiais klausimais. Smagu, kad turime patikimus ir ištikimus partnerius –  Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmus, kurie yra didžiausia ir įtakingiausia skėtinė organizacija šalyje, padedanti kurti palankią verslo aplinką kaimo vietovėse, skatina ekonomiką ir atstovauja savo narių interesams ne tik tiek Estijoje, bet ir  Europos Sąjungoje“, – sveikindamas partnerius pažymėjo ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.

Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų valdybos pirmininkas Roomet Sõrmus informavo,  kad organizacija vienija ūkininkus, kooperatyvus, bioekonomikos ir maisto pramonės atstovus. Savo veikla siekiama užtikrinti subalansuotą žemės ūkio gamybos, perdirbimo pramonės ir kaimo gyventojams teikiamų paslaugų vystymąsi.

Rūmuose veikia įvairios darbo grupės, kurių vaidmuo yra reguliuoti vidaus veiklą savo sektoriuose ir daryti įtaką jų raidai.

Nuo 2002 m. Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmai dirba copa – cogeca organizacijoje Briuselyje.