Fotosesijoms kaime dekoracijos nereikalingos

Šiaulietė fotografė Marta Jociuvienė sako, kad į fotografiją ją atvedė giminės genai – senelis taip pat buvo fotografas. Baigusi dailės studijas, piešti nusprendė ne teptukais, o šviesa. Šiandien ji profesionali vestuvių fotografė, tačiau kelias iki to buvo ilgas. Reikėjo laiko atrasti savo stilių, savo spalvų paletę, savo stipriąsias puses. Kaip pati fotografė sako, šiandien fotografų pasiūla didžiulė ir išsirinkti savo fotografą – sunku. Tačiau konkurencijos fotografė Marta nebijo, ji žino, kad kartą susitikę, klientai visada grįžta. Juos sužavi visada gera nuotaika, paprastumas, sugebėjimas įsiklausyti ir suprasti kokio rezultato yra pageidaujama, nuotraukų savitumas ir kokybė. Marta pataria visiems ieškantiems savo fotografo kuo daugiau komunikuoti.

„Kalbėti, kalbėti ir dar kartą kalbėti. Juk vieni kitų minčių skaityti nesugebame, tad visus savo lūkesčius reikia išsakyti. Reikia pasitikėti fotografu, tik taip gausite geriausią rezultatą.”

Jau septynerius metus, vasarą fotografė dirba su jaunaisiais, kiekvieną savaitgalį šventė vis kitame Lietuvos mieste. „Mano darbas nėra tik nufotografuoti: daug laiko bendraujame su jaunaisiais iki šventės, aptariame lūkesčius, pageidavimus.  Labai gerai, kad vis daugiau porų skiria laiko susitikimams iki vestuvių, nes vestuvių dieną fotografas jau tampa šeimos nariu. Būtina prie fotografo gerai jaustis, atsipalaiduoti. Kartais nutinka ir taip, kad net pačią šventę tenka suplanuoti ir viską koordinuoti. Čia suveikia žmogiškasis faktorius, jei aš žinau ir galiu, negi gaila?”, – sako Marta.

Vertinantiems natūralumą, fotografė sukuria situacijas, kuriose jaunieji gali elgtis įprastai. Labiau susikausčiusiems – suteikiama pagalba kaip pozuoti, atsipalaiduoti, kad būtų išpildyti lūkesčiai. Svarbiausias fotografės Martos siekis, kad jauniesiems fotosesija būtų smagus prisiminimas, o ne varginantis darbas.

Kiekvienas darbas, kad ir labai mylimas, turi savo rutiną. Menininkui labai svarbu joje neužstrigti, tad fotografė ne vestuvių sezono metu, neria į asmenines fotosesijas ir renginių fotografavimą. Asmeninės fotosesijos suteikia didžiausią kūrybos laisvę, tik ten įgyvendinamos beprotiškiausios idėjos. Visas asmenines fotosesijas fotografė atlieka gamtoje. Pati Marta Jociuvienė, juokdamasi, save vadina „gamtininke”.

„Galbūt dėl to, kad pati niekada neturėjau kaimo, kur galėčiau vasaras leisti, dabar mane taip traukia į laukus. Žydi rapsai – bėgam fotografuotis, sunoksta kviečiai – vėl bėgam. Juk taip gražu! Kas kaimo žmogui yra kasdienybė, miesto žmogui – tai tiesiog egzotika, prisilietimas prie natūralumo, gamtos, tikrų ir gyvų spalvų su pievose žydinčių lauko gėlių ar nokstančių rugio varpų kvapu. Pastaruoju metu vis daugiau sulaukiu užsakymų fotografuotis kaime – prie senos klėties, žydinčiuose laukuose, einant basomis per ką tik nupjautą žolę, ar tiesiog žydinčių sodų fone… Tokiose fotosesijose ir aš pasikraunu geros energijos ir įkvėpimo, o tyro oro gūsis ir kaimo vaizdai pažadina naujas mintis ir idėjas. Svarbiausia, kad fotosesijoms kaime nereikalingos jokios dekoracijos – čia gyva gamta, tekanti saulė, ošiantis upelis, ar mūkianti karvė“, – sako M. Jociuvienė.

Kiekviena šeima turėtų bent kartą metuose atrasti laiko ir sudalyvauti fotosesijoje. Kaip sako fotografė – pačios vertingiausios nuotraukos – šeimos kelių kartų fotografavimasis: juk čia ir proseneliai, ir seneliai, tėvai, vaikai, anūkai ir proanūkiai… Tokios nuotraukos turi  išliekamąją vertę visiems šeimos nariams.

Šiandien ypač vertinamos nepozuotos, natūralios nuotraukos. Galimybė būti paparace – labai žavi, dar labiau džiugu, kai netikėtai užfiksuotomis akimirkomis džiaugiasi ir renginio organizatoriai ir dalyviai. Suprantama, juk renginiai planuojami iš anksto, labai atsakingai, dirba didelės komandos, kad viskas vyktų pagal planą. Todėl svarbu, kad šventinės akimirkos ir renginių akimirkos būtų užfiksuotos ir liktų ne tik prisiminimo akimirkose, bet ir fotografijose, kurios išliktų ir patiems dalyviams, ar organizacijos istorijos puslapiuose.

„Laikas bėga nepaprastai greitai ir kas yra šiandien, rytoj bus tik prisiminimas. Vienas iš būdų išsaugoti „šiandienos akimirką” yra nuotraukos. Linkiu nė vienam nepraleisti svarbiausių asmeninių, šeimos ar organizacijos švenčių ar sukakčių akimirkų, nes už jų įamžinimą fotoaparato pagalba, Jums padėkos ateitis“, – nuoširdžiai pataria fotografė Marta Jociuvienė.

Daugiau nuotraukų ieškokite: www.martafoto.lt

 

Viršelio nuotraukoje – fotografė Marta Jociuvienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.