Informacija dėl karantino ir ŽŪR organizuojamų renginių

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui, Žemės ūkio rūmai sulaukia kaimo gyventojų ir ūkininkų klausimų apie renginių ribojimą atskiruose šalies rajonuose. Kadangi Žemės ūkio rūmai taip pat organizuoja daug mokymų, diskusinių grupių, seminarų, grupių susitikimų, atskirų rajonų ūkininkų ir kaimo gyventojų susitikimų aktualiais jiems klausimams, todėl informuojame, kad Žemės ūkio rūmai suplanuotų renginių neatšaukia, tačiau visus renginių dalyvius ir organizatorius prašo laikytis asmens higienos reikalavimų ir dėvėti kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Vyriausybė spalio 26 d. paskelbė apie naujus ribojimus – artimiausiomis dienomis numatoma apriboti susibūrimus, sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, o savivaldybėse, kur įvedamas karantinas, bus privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose.

Spalio 16 d. Ministrų kabinetas nusprendė, kad karantinas nuo trečiadienio, spalio 28 d., 00.00 val. bus įvedamas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilalės r., Širvintų r., Telšių r., Trakų r., Vilniaus r. Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvedamas 21 savivaldybėje: be jau minėtų miestų ir rajonų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Raseinių rajono savivaldybių teritorijose.

Karantino zonoje gyvenantiems žmonėms bus privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomis išimtimis. Kaukių nereikės dėvėti už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Karantino zonoje esančiose savivaldybėse bus griežčiau ribojamas žmonių srautas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose – jos turės užtikrinti ne mažesnį kaip dešimties kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui.

Šiose savivaldybėse taip pat apribotas ir ligonių lankymas, išskyrus, esančių kritinės būklės, vaikų iki 14 metų ir gimdyvių. Planinių paslaugų teikimas naująja tvarka nekeičiamas.

Kokie apribojimai įvesti savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas?

  • Ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 m atstumu.
  • Viešose vietose turi būti ne didesnės nei 5 asmenų grupės. Šis ribojimas netaikomas šeimos nariams.
  • Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Šios nuostatos netaikomos, kai dalyvaujama laidotuvėse.
  • Kaukių dėvėjimas privalomas visose viešose vietose tiek viduje, tiek lauke, išskyrus sportuojantiems asmenims ar tiems, kurie dalyvauja aukšto meistriškumo varžybose, yra instruktoriai arba teisėjai, neįgalūs asmenys. Kaukių nereikės dėvėti už gyvenamosios vietos, miestų, miestelių ribų, kai aplink nėra žmonių.
  • Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu ir atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.
  • Prekybos, paslaugų, kultūros, sporto įstaigose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
  • Paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.
  • Draudžiamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 m. ir gimdyvių lankymą.
  • Draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
  • Rekomenduojama riboti vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrų veiklą.
  • Rekomenduojama savivaldybių teritorijose veikiančioms religinėms bendruomenėms organizuoti religines apeigas tokiu būdu, kad būtų išvengta susibūrimų, arba susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.
  • Draudžiami renginiai bei susibūrimai ir atvirose, ir uždarose patalpose, išskyrus aukšto meistriškumo varžybas be žiūrovų (jei Vyriausybė pritars, įsigalios nuo spalio 30 d.). Kultūros renginiai galės vykti užtikrinant ne mažesnį kaip 2 m atstumą tarp asmenų.