Iniciatyva „Auginu Lietuvai“ pasiekė Aukštaitiją

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanyta Lietuvos šimtmečiui paminėti skirta iniciatyva „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Pasvalio bei Panevėžio rajonus. Iniciatoriai ir rėmėjai oficialiai atidarė dar keturis šiltnamius. Tarp rėmėjų: AB „Agrokoncernas“, AB „Linas Agro group“, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės. Informaciniai konkurso rėmėjai: „Valstiečių laikraštis“ ir „Ūkininko patarėjas“.

„Liepaitė“ nusipelnė sėkmės

Pasvalio mieste lopšelis-darželis „Liepaitė“ auklėja 140 vaikučių. Tai – ypatingas darželis, nes jis net tryliktus metus turi teisę vadintis gamtosaugine mokykla.

„Tokia yra mūsų ugdymo kryptis. Turime galiojančią žaliąją vėliavą ir sertifikatą. Vykdome įvairiausius projektus, pavyzdžiui, pagal VšĮ „Tatulos programa“ reikalavimus. Dalyvaujame įvairiuose konkursuose, o ŽŪR projektas padėjo išsipildyti dar vienai mūsų svajonei – dabar vaikai gali patirti pirmąsias tokio pobūdžio pamokas gyvenime – sėti ir sodinti, prižiūrėti ir stebėti augimo procesą. Dėkojame Žemės ūkio rūmams“, – sakė „Liepaitės“ direktorė Aldona Piragienė.

„Sakote, kad išsipildė jūsų svajonė. Manau, ji išsipildė pirmiausia dėl jūsų darželio bendruomenės entuziazmo. Turite labai daug gerbėjų, todėl ir patekote tarp laimėtojų. Taigi gyvenime labai svarbu turėti daug ištikimų bičiulių. O jų turite todėl, kad jums, darželio kolektyvui, už gerus darbus labai dėkingi vaikučių tėveliai ir jų artimieji, štai toks laimėjimo slaptažodis. Mes, konkurso organizatoriai, norime prisidėti prie darželio kolektyvo, kad jūsų auklėtiniai taptų puikiais savo valstybės piliečiais“, – linkėjo ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Šventėje dalyvavo ir Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas: „Džiaugiuosi ŽŪR įgyvendinta idėja. Žinau, koks nuostabus čia dirba kolektyvas, nes šį darželį lankė mano vaikai, todėl iš savo patirties žinau, kad šis koletyvas nusipelnė tokios sėkmės“.

Šiltnamis „Liepaitei“ pastatytas UAB „Agrokoncernas“ lėšomis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”293″ gal_title=”2018_06_12_1″]

Pažadėjo ne tik auginti, bet ir augti

Grūžių vaikų globos namuose Vaškų seniūnijoje, Pasvalio rajone, auga net 23 vaikučiai.

„Jie gyvena pagal dviejų šeimų modelį. Dvidešimtuosius metus veikiančius globos namus neseniai ES lėšomis renovavome – iš pagrindų atnaujinome tiek pastato išorę, tiek vidų“, – džiaugėsi devintus metus vaikų globos namams vadovaujanti Danutė Kazickienė.

„Linkiu, kad šio projekto pavadinimą „Auginkime Lietuvai“ jo laimėtojai pratęstų: „ir aukime patys“. Aukime svarbiausia prasme – aukime savo valstybei, o čia, vaikų globos namuose ir prasideda tas augimas“, – sakė S.Dimaitis.

Linkėjimą patvirtino apie šį ŽŪR projektą sužinojusi ir visus raginusi jame dalyvauti vaikų globos namų socialinė pedagogė Rita Kleibė : „Anksčiau ar vėliau vaikai palieka globos namus, kuria savo gyvenimus, todėl labai svarbu, kaip mes sugebėsime jiems pagelbėti pasiruošti labai svarbiai jų ateičiai“.

Vaškų seniūnas Kęstutis Jasėnas padėkojo už dovaną, o paragintas pažadėjo pasinaudoti ŽŪR idėja: „Vaškų seniūnijoje gyvena apie 2700 gyventojų, tarp kurių yra daug palyginti turtingų ūkininkų. Puiki idėja, pabandysiu pasinaudoti ŽŪR iniciatyva ir paraginsiu mūsų seniūnijos ūkininkus paaukoti ir pastatyti po tokį šiltnamį dar dviems seniūnijoje esantiems vaikų lopšeliams – darželiams“.

Šis šiltnamis pastatytas UAB „Agrokoncernas“ lėšomis. Kodėl „Agrokoncerno“ įmonių grupė šiam konkursui skyrė lėšų net 10 šiltnamių įrengti?

„Dalyvaujame daugelyje paramos projektų, tačiau visada keliame reikalavimą – parama turi padėti kurti tai, kas svarbiausia mūsų gyvenime – moralines vertybes. Šis konkursas atitinka mūsų kriterijus. Kai kas pamanys, jog šis konkursas yra nereikšmingas, nesvarbus ir jis suklys. Tikiu, kad būtent nuo tokių darbų prasideda tikėjimas savo valstybe“, – sakė „Agrokoncerno“ personalo direktorė Rasa Šakauskienė.

[Best_Wordpress_Gallery id=”294″ gal_title=”2018_06_12_2″]

Rėmėjai žvelgė į ateitį

Lopšelis – darželis„Smalsutis“ Dembavoje, Panevėžio rajone, įsikūręs ant Nevėžio kranto. Kai kuriais metais patvinusi upė užkariaudavo dalį „Smalsučio“ kiemo, bet net didžiausio potvynio metais Nevėžis nepasiekdavo vietos, kurioje neseniai pastatytas ŽŪR konkurse laimėtas šiltnamis.

„Auklėjame tik 90 vaikučių, tačiau mūsų bendruomenė yra labai vieninga, todėl ir sugebėjome patekti tarp konkurso laimėtojų“, – pasakojo „Smalsučio“ auklėtoja metodininkė Ramutė Adomavičė.

„Paremdami šį ŽŪR projektą mes žiūrėjome į tolimesnę ateitį. Nedvejodami remiame edukacinio pobūdžio projektus. Kai savo rankomis pradedi kažką daryti žemėje, tada pradedi daug ką suprasti, pavyzdžiui, koks yra svarbus lietus, arba kaip svarbu daug ką gyvenime planuoti. Gal šie vaikučiai nebus ūkininkai, tačiau tokie pirmieji įgūdžiai ir įspūdžiai jų gyvenime gali būti labai svarbūs“, – pasakojo šiltnamį šiam lopšeliui – darželiui pastačiusios AB „Linas Agro group“ komunikacijos direktorė Jorinta Zolubaitė.

Prie projekto finansavimo prisidėjo ir Panevėžio rajono savivaldybė.

[Best_Wordpress_Gallery id=”295″ gal_title=”2018_06_12_3″]

Išsipildė „Sigutės“ svajonė

ŽŪR bei Savivaldybių asociacijos projektą „Auginu Lietuvai“ parėmė aštuonios rajonų ir viena miesto savivaldybė. Kas pastaroji? Ogi Panevėžio miesto savivaldybė! Jos bei AB „Linas Agro group“ lėšomis ir pastatytas šiltnamis Panevėžyje veikiančiam darželiui „Sigutė“. Kokie tokio sprendimo argumentai, ar būta abejonių?

„Kokios abejonės? Prie tokių idėjų įgyvendinimo labai svarbu prisidėti. Tikimės, kad mūsų pavyzdžiu ateityje paseks ir kitų miestų savivaldybės, juk būtent mieste augantiems vaikučiams štai tokio pobūdžio edukaciniai sumanymai yra svarbūs“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Ramunė Šileikienė.

„Nelengva išmokti dirbti žemės ūkio darbus, tačiau daug sudėtingiau užauginti gerus valstybės piliečius, sąžiningus žmones. Mes džiaugiamės galėdami nors šiek tiek jums pagelbėti“, – atidarydamas šiltnamį sakė ŽŪR direktorius S.Dimaitis.

Kaip pavyko patekti tarp konkurso laimėtojų?

„Pagrindinis 55 – uosius metus veikiančio lopšelio-darželio variklis – aktyvumas. Auklėjame beveik 200 jaunųjų panevėžiečių. Kai tik sužinojome apie šį konkursą, tuoj pat subūrėme rėmimo komandą. Darželio darbuotojams į pagalbą atskubėjo itin aktyvus tėvelių klubas. Mūsų šūkis buvo „Sigutės svajonė“. Ir ji išsipildė!“, – pasakojo naujoves mėgstanti „Sigutės“ direktorė Berutė Laureckienė.

„Sigutės“ tėvelių klubo vadovė Julija Česiūnienė papildė: „Mūsų klubas labai aktyvus, nes suprantame – jeigu nori, kad tave suptų geresnis pasaulis, tai turi pradėti ne tik nuo savęs, bet ir siekti toliau – padėti ir kitiems. Toks mūsų tikslas ir mums sekasi“.

Šventės proga lopšelio – darželio kieme konkurso iniciatoriai, rėmėjai ir laimėtojai pasodino svajonių medį – obelaitę. O darželio vaikučiai pasižadėjo darbuotis šiltnamyje.

[Best_Wordpress_Gallery id=”296″ gal_title=”2018_06_12_4″]