Iniciatyva „Auginu Lietuvai!“ užsuko į Telšius ir Plungę

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Telšių bei Plungės rajonus. Projekto iniciatoriai  Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos savivaldybių asociacija ir rėmėjai šį kartą padovanojo po šiltnamį vaikų darželiams Buožėnuose, Alsėdžiuose ir Plungėje. Tarp rėmėjų: ŽŪKB „Pamario pienas“ bei UAB „BlueberryBaltic“.

 ŽŪR ir Savivaldybių asociacijos sumanymą šiek tiek pakoregavo greitai bėgantis laikas – pavasarį šią puikią idėją vadinome šiltnamių atidarymu, o dabar, rudenėjant, – derliaus nuėmimu. Tačiau esmė liko ta pati – pasidžiaugti užtrukusiu darželių dovanojimo procesu ir pamatyti jau pirmuosius rezultatus, t.y. derlių ir jį užauginusių  džiaugsmą. Spalio 2 ir 3 d.  Telšių ir Plungės rajonuose darželiams oficialiai įteikiant šiltnamių dovanojimo dokumentus dalyvavo ŽŪR vicepirmininkas Vytautas Buivydas.  Taigi kokie įspūdžiai, vicepirmininke?

„Puikūs! Todėl, kad visada gerai jaučiuosi atlikęs gerą darbą. Džiaugiuosi, kad šiltnamius laimėjo darželiai, kuriems jų labiausiai ir reikėjo“, – sakė V.Buivydas.

Visų trijų darželių darbuotojai bei juose auklėjamų vaikučių  tėvų bendruomenės matyt geriausiai padirbėjo, buvo aktyviausios, labiausiai siekiančios laimėti šią dovaną.

„Paragavome šiltnamiuose užaugintų pomidorų, o Alsėdžių darželio šiltnamyje net matėme vis dar bręstantį arbūzą. Taigi labai norint – įmanoma užauginti ir  mūsų kraštui egzotinių vaisių“, – pasakojo V.Buivydas.

Plungės darželyje „Vyturėlis“ derliumi ir laimėtu šiltnamiu džiaugėsi ir Plungės meras Audrius Klišonis ir net žadėjo ateityje prisidėti prie tokių gerų ir prasmingų iniciatyvų.

Be kita ko, pastarasis šiltnamis dovanotas šilauoges auginančios UAB „BlueberryBaltic“ lėšomis. Šios bendrovės atstovas yra būtent V.Buivydas.

Šiltnamis atiteko ir Telšių r. Buožėnų mokyklai – darželiui. Jis ypatingas, nes, pasak V.Buivydo, šiam darželiui kaime savo vaikus nori patikėti ir miestiečiai iš Telšių, todėl į jį patekti nelengva.

„Kuo ypatingas? Susidariau įspūdį, kad šio darželio vadovai subūrė labai aktyvią bendruomenę, kuri sugeba dalyvauti įvairiuose projektuose, todėl šis darželis Telšių krašte itin populiarus“, – sakė V.Buivydas.

„Tiek vaikai, tiek auklėtojos nustebino savo išradingumu ir darbštumu. Užaugintas puikus derlius! Džiugu, kad derliumi drauge pasidžiaugti atvyko ir Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Rakickas bei Telšių rajono  Gadūnavo seniūnijos seniūnė Inesa Kesminienė. O vaikai tikri šaunuoliai, ne tik šiltnamį prižiūrėjo, bet taip pat turi  ir nedidelį daržą. Ten visokias vaistažoles ir kt. augalus augina. Turi sveikatingumo takelį, kai šilta, basomis kojytėmis per jį bėgioja”, – dalinosi įspūdžiais ŽŪR Savivaldos organizatorė Telšių rajone Edita Šerlinskienė.

„Ir stebina, ir džiugina vaikučių ir auklėtojų sumanumas, išradingumas ir darbštumas. Širdis džiaugiasi, kai matai vaikų spindinčias akytes ir džiaugsmą dalinantis įspūdžiais, kaip vasarą visi draugiškai prižiūrėjo šiltnamį ir jame augančias daržoves. Vaikai žino, kad daržoves valgyti labai sveika ir naudinga. Prasmingas iniciatyvos pavadinimas „Auginu Lietuvai!” tikėtina, kad turės gražų tęsinį”, – kalbėjo ŽŪR Savivaldos organizatorė Plungės r. ir Rietavo sav. Birutė Dromantienė.