Iš ko susideda jaunojo ūkininko patirtis?

Antaliežių kaime (Alantos seniūnija, Molėtų r.) ekologiškai ūkininkaujantis jaunasis ūkininkas Mindaugas Pekarskas dalyvauja įvairiuose seminaruose, skaito, klausosi konsultantų patarimų, tačiau tikina galiausiai sprendimus priimantis remdamasis savo patirtimi. Tiesa, ta patirtis juk neatsirado iš niekur. Iš gyvenimo, kuriame buvo ne tik tėvų ūkininkavimo stebėjimas, bet ir mokymasis.

Taigi, kokia ta patirtis? Ogi ją ūkininkas skaičiuoja nuo savo gimimo dienos, taigi jau beveik 38 – erius metus, nes nuo vaikystės stebėjo kaip dirba tėvai, o vėliau ir jiems talkino, baigė Alantos žemės ūkio mokyklą ir galiausiai nuo 2015 – ųjų pats pradėjo savarankiškai ūkininkauti.

„Šiuo metu laikau per 30 mėsinių herefordų, simentalų mišrūnų.  Padėtis rinkoje sudėtinga, nes supirkimo kainos krito. Štai perdirbėjams kokybiškos jautienos nereikia, jie mieliau perka  pienininkų ūkiuose atitarnavusias karves po 0,80 ct/kg. Tai ir vartotojų problema, nes daugelis renkasi ne kokybišką mėsą, o tai, kas pigiau“, – sako M.Pekarskas.

Ūkininkas galvijus parduoda „Utenos mėsai“ ir kitoms įmonėms.

Mindaugas pasinaudojo ES parama pagal „Investicijas į žemės ūkio valdas“.

„Parama investicijoms labai svarbi, tik gaila, kad vis dar yra daug biurokratizmo, labai ilgai svarstomas pateiktas projektas. Štai pateikiau projektą gegužės mėnesį, o iki šiol nėra jokios žinios – ar patvirtino projektą, ar jis užkliuvo dėl kokios priežasties. Jeigu užkliuvo – tai dėl kokios priežasties? Nesiteirauju, nenoriu jų erzinti. Tačiau mane jau spaudžia tiekėjai, sako, kad jau reikia pasirašyti sutartį, nes jau nuo rugsėjo pradžios turėjo keisti kainas. O ką man daryti? Tikriausiai turėsiu keisti savo planus, reikės pirkti kažką kita“, – svarstė M.Pekarskas.

Ūkininkas valdo apie 50 ha. Kol kas. Ateityje planuoja plotą didinti, tiesa, daug lems žemės ūkio politika.

„Investicijos ne tik iš paramos. Investuoju visus uždirbtus pinigus, taigi visos viltys atidedamos ateičiai. Kitokio gyvenimo neįsivaizduoju“, – sako M.Pekarskas.

Pekarskų šeimoje auga dukra ir sūnus. Mindaugas turi vilčių, kad keturis metukus skaičiuojantis sūnus paseks jo pėdomis.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.