Įsimintina edukacijų programa Žemaitijoje

Birželio 5 ir 8 dienomis Rietavo L.Ivinskio Gimnazijos mokyklos stovyklos mokiniai aplankė Andriaus ir Dalios Mickų paukščių ūkį ir ūkininkų Raimondo ir Arvido Jusių ūkį. Abu ūkiai jau 2 metai, kaip yra infoturo „Pieno kelias“ dalyviai. Abu ūkiai įsikūrę Rietavo savivaldybėje.

Alko kaime gyvenantys Andrius ir Dalia Mickai augina daugiau kaip 30 rūšių naminių paukščių, savo ūkyje maloniai pasitiko jaunuosius ūkio lankytojus. Ūkio šeimininkai vardijo paukščių rūšių pavadinimus: bramų, legchornų, Orlovo, paduanų, viandotų, orpingtonų ir t. t.

Išpuoselėtame ūkyje mokiniai pamatė ne tik įvairius paukščius, bet ir medžius, krūmus ir gėles. Visa tai – darbščių šeimininkų darbo rezultatas, nors namų ūkio darbams šeimininkai daug laiko neturi, nes Andrius dirba inžinieriumi durpyne „Patyrio samana”, o Dalia –  A.Jucio pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja.  Didžiausia atrakcija vaikams lankantis šiame ūkyje buvo žuvų šėrimas tvenkinyje, nes kai kurios žuvys pačios duoną iš rankų griebė, todėl žuvį galima buvo sugauti tiesiog plikomis rankomis.

Ūkio svečius šeimininkė Dalia pavaišino pačios keptais pyragais.

Birželio 8 d.mokiniai lankėsi Jusių ekologiniame ūkyje, kuris įsikūręs Tverų seniunijoje, Rietavo sav. Mokinius pasitiko ūkio šeimininkė Raimonda Jusiene su sūnumi Miku ir jo šeimyna. Ūkio savininkai papasakojo, kaip pradėj ūkininkauti augindami avis. Šiandien ūkyje gausu ir ožkų, ir simentalų veislės mėsinių galvijų. Ūkio savininkai, atvykę iš Klaipėdos ir įkūrę ūkį, šiandien dalinasi ateities planais.

Ūkio savininkė pavergė vaikų širdis, kai visus pavaišino savos gamybos ledais ir kokteiliu iš ožkų jogurto ir aviečių.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rietavo sav. ir Plungės r. Birutė Dromantienė