Įspūdžiai iš kvalifikacijos tobulinimo Kinijoje

Neseniai iš kvalifikacijos tobulinimo Kinijoje sugrįžo LR  Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Simona Švoilaitė. Ši kelionė buvo viena iš LR ŽŪR bei Kinijos bendradarbiavimo renginių.

Kuo ši kelionė buvo naudinga, ko pasimokė LR ŽŪR vyr. specialistė 1,4 mlrd. gyventojų turinčioje valstybėje?

Pirmasis kelionės taškas – per milijoną gyventojų turinčiame Usis (Wuxi) mieste prie Didžiojo kanalo. Tai – tekstilės, maisto, mašinų, chemijos pramonės miestas. Jame  S.Švoilaitė dalyvavo atsinaujinančios energijos konferencijoje.

Pagrindinė viešnagės Kinijoje vieta – Džendziango provincijoje esantis Ningbo didmiestis (3,5 mln. gyventojų). Tai stambus prekybos ir žvejybos uostas, čia statomi laivai, išvystyta maisto, tekstilės, chemijos, elektronikos pramonė, žemės ūkio įrenginių gamyba ir kt. Netoli Ningbo yra išgaunama nafta, kasama akmens anglis.

Ningbo mieste lietuvė, kartu su Palestinos, Kubos, Panamos, Kambodžos ir kitų šalių atstovais dalyvavo seminaruose, kuriuose šeimininkai svečius supažindino su Kinijos pramonės galimybėmis. Vyko išvažiuojamieji vizitai į įmones.

„Lankėmės kompanijos DOOYA įmonėje, gaminančioje įrangą išmaniesiems namams bei elementus ir saulės baterijų modulius gaminančioje įmonėje  Zhejiang MUSTANG battery CO bei  Risen Energy CO. Ltd. Kinijoje bandoma panaudotus modulius perdirbti, be to, šiuo metu kinai ieško būdų kaip sukurti aplinkai draugiškus modulius“, – pasakojo S.Švoilaitė.

Dar vyko susitikimai su verslo ir rūmų asociacijų atstovais.

„Papasakojau apie Lietuvos ekonomiką, ką mes gaminame, ką galime pasiūlyti pasaulinei rinkai ir kas mus domina“, – sakė S.Švoilaitė.

Ko kinai tikisi, rengdami šiuos seminarus, juk priimti svečius brangiai kainuoja?

„Vienas iš jų tikslų – užmegzti kuo daugiau ryšių įvairiose valstybėse, nes kinai planuoja plėsti prekybą. Kinai tikina kuriantys atvirą šalį“, – sakė S.Švoilaitė.

Tiek eksportuoti, tiek importuoti. Beje, ir šiuo atveju turėtume pasimokyti iš kaimynų lenkų.

„Susidariau įspūdį, kad Kinija labai bendradarbiauja su Lenkija. Pavyzdžiui, universitete, kuriame lankėmės, yra įrengta speciali auditorija su įranga mokytis lenkų kalbos“, – pasakojo S.Švoilaitė.

Taigi galėtume pasimokyti ir iš kinų. Gerai, kad ir mes turime tokių pavyzdžių – štai šįmet VDU pasikvietė dėstytojus iš Kinijos, kurie lietuvius studentus moko kinų mandarino kalbos.

 

„Man ši komandiruotė buvo svarbi ir dėl ryšių užmezgimo su įvairių šalių atstovais. Juk LR ŽŪR rengia ir dalyvauja tarptautiniuose projektuose, todėl nauji kontaktai ir bendradarbiavimas yra ypač svarbus, planuojant ateities veiklas, kurios gali būti abipusiai naudingos. Užmezgiau daug naujų pažinčių su užsienio valstybių mokslo institucijų ir verslo atstovais. Paskutinėmis kvalifikacijos tobulinimo dienomis visi dalinomės įspūdžiais ir naujomis patirtimis. Na, o paskutinis trijų savaičių trukmės kursų akcentas – kvalifikacijos pažymėjimų įteikimas“, – pasakojo Simona Švoilaitė.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.