Įspūdžiai iš sodininkystės parodos

Lapkričio 24 – 26 dienomis Žemės ūkio rūmų konsultantė Lina Pukaitė – Malinauskienė lankėsi Italijos Pietų Tirolio regione, Bolzano mieste, kur vyko 10 – toji tarptautinė sodininkystės paroda Interpoma.

460 parodos dalyvių iš 24 pasaulio šalių:  JAV, Austrijos, Belgijos, Kroatijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Italijos, Olandijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Rusijos, Ispanijos, Šveicarijos, Vengrijos, Airijos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Portugalijos ir Serbijos.

Parodoje, kuri vyksta kas dvejus metus, pristatoma visa grandinė su obuolių auginimu susijusių dalykų – nuo sodinukų auginimo iki vaisių sandėliavimo. Visa parodos strategija orientuota  į verslą. Parodos metu vyko kongresas „Obuoliai pasaulyje“, kuriame buvo diskutuojama apie pasaulinės obuolių  pramonės ateitį.  Taip pat daug dėmesio buvo skiriama vaisių ir daržovių vartojimo skatinimui.

Pietų Tirolio regionas garsėja visoje Europoje, kaip užauginantis daugiausiai obuolių. Todėl Bolzanas, Pietų Tirolio sostinė, įsikūrusi Alpių širdyje,  yra puiki vieta šiai parodai. Bolzanas dar vadinamas obuolių sostine.

Ši paroda tai unikalus tokio pobūdžio renginys Europoje. Parodoje plačiai  pristatytos naujausios  obelų veislės, ligų ir kenkėjų kontrolės naujovės, sodų apsaugos nuo krušos, šalnų apsaugos įrengimai. Taip pat parodoje pristatytos įvairios trąšos –  tiek mineralinės, tiek ekologinės, skirtos sodams. Akis buvo galima paganyti ir į žemės ūkio techniką, skirtą sodų pomedžių priežiūrai, derliaus nuėmimui ir apdorojimui,  sodų dirvos priežiūros, genėjimo įrangą ir programinę įrangą, skirtą sodininkystės sektoriui.