Išrinkti geriausi Kėdainių rajono ūkininkai

Kėdainių rajono geriausius ūkininkus rinko vertinimo komisija, kurioje dalyvavo atstovai iš Kėdainių r. savivaldybės, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir Kėdainių krašto kredito unijos.

Vertinimo komisijos nariai, aplankę rajono ūkius, juos vertino ir išrinko tris geriausius ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padariusius ūkius.

Labiausiai išsiskyrė pirmos vietos nugalėtojas – sesers ir brolio, Justinos Kočetovos ir Donato Gikniaus, iš Akademijos miestelio žuvininkystės ūkis UAB „ŠamŪkis“. Justina ir Donatas užaugo ūkininko šeimoje. Justina augalininkystės ūkyje ūkininkauja nuo 2009 metų, dirba virš 100 hektarų žemės. Prieš tris metus kartu su broliu, gavę ES paramą, apleistuose garažuose įrengė žuvų auginimo fermą ir pradėjo auginti šamus. Pirmuosius šamus pardavė Velykų stalui, o atsiradus pastoviam klientų ratui pradėjo galvoti, kaip paįvairinti asortimentą ir pateikti klientams įvairesnių produktų. Taip prekyboje atsirado ne tik rūkyti šamai, bet ir šamų konservai bei įvairių skonių užkandėlės. Idėjų nestokojantys akademiškiai paskatino žuvininkus kooperuotis, taip įsikūrė bendrovė „Rainio žuvys“, subūrusi penkis augintojus iš Vilniaus, Prienų, Rietavo ir Kėdainių. Puikūs „ŠamŪkio“ produktai neliko nepastebėti ir parodose. 2018 metų AgroBalt parodoje jų produktas Šamo filė drebučiuose tapo aukso medalio nugalėtoju kategorijoje „Už dėmesį sveikai mitybai“. O parodoje „Rinkis prekę Lietuvišką 2018“ aukso medaliu apdovanoti už Šamo užkandėlę su kanapių sėklomis. Šioje parodoje buvo pristatytas ir naujas produktas, savotiška duoklė gimtiesiems Kėdainiams, agurkų džemas Gurkė. Šiandien ŠamŪkio produktų jau galima įsigyti ne tik daugiau kaip dvidešimt vietų Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje.

Egidijaus Meškausko ūkis iš Milvydų kaimo, Krakių seniūnijos – antros vietos nugalėtojas. Egidijus augalininkystės ūkyje dirba 500 hektarų žemės. Ūkis modernizuotas, atnaujinta technika, sandėliai, sutvarkyta aplinka. Egidijus ūkininkauja jau 15 metų.

Trečia vieta atiteko taip pat augalininkystės ūkiui. Gintaras, Gediminas ir Audrius Miliauskai visi kartu dirba beveik 500 hektarų žemės. Šis ūkis yra puikus pavyzdinis šeimos ūkis, kuriame dirba du broliai ir trečio brolio sūnus. Daugiau kaip 10 metų Miliauskai nesamdo nei vieno darbuotojo, o dirba patys.

Respublikinis Lietuvos ūkininkų sąjungos rezultatų aptarimo renginys vyks šių metų lapkričio 16 d.

Rajone konkurso nugalėtojai ir visi dalyviai bus pagerbti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vakaronėje, kuri numatyta lapkričio 23 d.

ŽŪR savivaldos organizatorės Kėdainių rajone Jūratės JODEIKIENĖS informacija ir nuotraukos