Įvertinti Raseinių rajono ūkiai

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Raseinių rajone Skaidrutė Žuvelaitienė dalyvavo konkurso ,,Metų ūkis 2018“ komisijos darbe. Buvo vertinami 9 Raseinių rajono ūkiai, kurių vertinimas vyko dvi dienas.

Pirmasis aplankytas ūkis – Miletos ir Vytauto Bisikirskų, kurie ūkininkauti pradėjo dar 1996 m. Ūkis yra  Didžiulių k., Ariogalos sen. Ūkis – augalininkystės, 550 ha. Ūkio technikos bazėje ideali švara ir tvarka, laukuose – gražiai bręstantis derlius.

Požėčio k., Betygalos sen., nuo 2007 m. įkurtas Gitanos ir Lino Mockų ūkis, kuriame greta augalininkystės yra dar ir 140 pieninių galvijų banda.

Gintos ir Virginijaus Balsių ūkis įsikūręs Berteškių k., Betygalos sen., valdo 250 ha ir užsiima augalininkyste. Čia ūkininkaujama nuo 2004 m.

Laužų k. Raseinių sen., 64 ha mišrų ūkį valdo Lina ir Darius Kairaičiai, ūkininkaujantys taip pat nuo 2004 m.

Alginių k., Nemakščių sen. Giedrės ir Irmanto Rūkų  ūkyje laikoma 20 pieninių ir apie 40 mėsinių galvijų.  Šeima turi 60 ha. Ūkis įkurtas prieš 9 metus, 2009-aisiais.

Virgainių k. Viduklės sen. Rasos ir Karolio Juškių nuo 2009 m. įkurtame augalininkystės ūkyje komisijos narius pasitiko technikos kieme iš aukštai žiūrintis gandras. Ūkininkas Karolis, kartu su tėveliu Izidoriumi turi įsigiję įvairios ir modernios žemės ūkio  technikos.  Pasižvalgius po 700 ha laukų plotą, akį maloniai nuteikia prinokę javai, kuriuos po dienos kitos reikės imti.

Jurgitos ir Ričardo Bentnorių ūkyje, įsikūrusiame dar 2002 m.  Paliepių k. Paliepių sen., laikomi 227 pieniniai galvijai. Ūkyje įdiegta moderni pašarų dalinimo įranga. Ūkininkai turi 138 ha žemės.

Stasė ir Eugenijus Jasiuliai ūkininkaujantys Burgaičių k. Paliepių sen. laiko 85 pieninius galvijus ir 240 ha plote augina javus, žirnius, rapsus. Ūkininkaujama čia nuo 1993 m.

Irena ir Valdemaras Dobrovolskiai, ūkininkaujantys nuo 1991 m.  Kilupių k, Ariogalos sen., turi  170 ha žemės ir laiko 224 pieninių galvijų bandą. Čia auginami javai ir kukurūzai.

„Komisijai teko padirbėti, kad išrinkti geriausius iš geriausių. Nebuvo lengva apsispręsti, nes visi aplankyti ūkiai tvarkingi, modernizuoti, nemažai investuota į žemės ūkio techniką ir įrangą,“ – sakė komisijos narė S. Žuvelaitienė.

Komisija nutarė pirmą vietą skirti Rasai ir Karoliui Juškiams, antrąją – Militai ir Vytautui Bisikirskiams, trečiąją – Irenai ir Voldemarui Dobrovolskiams.