Jau teikiamos lengvatinės paskolos žemės ūkio ir žuvininkystės subjektams, nukentėjusiems nuo COVID-19

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) skelbia, kad jau galima kreiptis dėl lengvatinių paskolų ūkio subjektams, veikiantiems žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, patyrusiems likvidumo problemų dėl koronaviruso (COVID-19) ligos protrūkio. Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki 2020 m. gruodžio 31 d. per atrinktus finansų tarpininkus, skelbiamus fondo interneto svetainėje www.garfondas.lt

 

Reikia kreiptis į finansų tarpininkus

„Rugpjūčio mėn. pradžioje paskelbus ir pradėjus finansų tarpininkų atranką priemonės įgyvendinimui, šiuo metu sutartis dėl lengvatinių paskolų teikimo žemės ūkio ir žuvininkystės subjektams, nukentėjusiems nuo COVID-19, jau esame pasirašę su 8-iomis finansų įstaigomis, kurios savo paslaugas teikia 7-iuose Lietuvos regionuose. Tad paskolų teikimo procesas jau pradėtas, o suinteresuoti asmenys gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos gavimo į finansų tarpininkus“, – situaciją komentuoja ŽŪPGF l. e. direktorės pareigas Romalda Globienė.

Lengvatinės paskolos pagal naują skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ yra teikiamos apyvartinėms lėšoms papildyti ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kooperatinėms bendrovėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba, bei ūkio subjektams, užsiimantiems akvakultūros produktų gamyba, savo pagamintų akvakultūros produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų produktų realizavimu.

„Viena iš pagrindinių sąlygų gauti paskolą pagal šią priemonę – yra COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. patirti sunkumai. Jie vertinami atsižvelgiant į skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmę, skolos rodiklio reikšmę arba apyvartos pokyčius“, – patikslina R. Globienė.

Suteikiamos paskolos itin palankiomis sąlygomis

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų, iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn. Paskolai yra nustatytos fiksuotos metinės palūkanų normos – jos priklausomai nuo paskolos gavėjo dydžio ir paskolos trukmės svyruoja tarp 0,1 ir 0,69 proc. Paskola suteikiama neįkeičiant turto. Paskolos gavėjui yra taikomas iki 2 proc. (tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų) paskolos administravimo mokestis, kuris gali būti apmokėtas paskolos lėšomis.

„Kviečiame visus, sunkumų dėl COVID-19 patyrusius ūkininkus, žemės ūkio bendroves, kooperatyvus ir kitas žemės ūkio įmones, pasidomėti daugiau apie šios priemonės sąlygas ir pasinaudoti galimybe sumažinti skolinimosi kaštus bei taip sustiprinti savo ūkius. Tinkamiausias būdas tai padaryti yra apsilankyti ŽŪPGF interneto svetainėje www.garfondas.lt ir kreiptis į atrinktus finansų tarpininkus“, – pataria R. Globienė.

Daugiau apie šią finansinę priemonę sužinoti galite čia: Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo COVID-19.

Finansinė priemonė įgyvendinama pagal schemą, patvirtintą 2020 m. liepos 16 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-539 „Dėl skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ schemos patvirtinimo“.

Daugiau informacijos: UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas komunikacijos specialistas Eugenijus Mažiulis, el. p.  eugenijus.maziulis@garfondas.lt, tel. 8 5 260 84 06.