Jaunojo ūkininko Tado inovatyvus ūkis

„Visada norėjau sužinoti, kaip yra auginamos uogos ir daržovės, kurias kasdien valgome. Todėl galimybė patiems kontroliuoti auginimo procesą ir užtikrinti aukščiausią kokybę ir paskatino pasinaudoti Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo programa bei įkurti uogininkystės ūkį. Uogos visada buvo mėgstamiausias mūsų šeimos desertas, todėl kuriant ūkį turėjau aiškią viziją ir tikslus. Šeimoje niekas neūkininkavo, stokojome ne tik patirties, bet ir žinių. Ūkio kūrimas prasidėjo nuo tuščio lauko sklype, kurį įsigijome. Dabar, kai žvelgiu iš laiko perspektyvos, galiu pasakyti, kad tai buvo didelė avantiūra“, – dalinasi mintimis Raseinių rajone ūkininkaujantis jaunasis ūkininkas Tadas Pečkaitis.

 

Pasinaudojęs jaunųjų ūkininkų programa Tadas pirko sodinukus, laistymo sistemą, taip pat papildomai įsigijo pramoninį šaldytuvą, be kurio nelabai įsivaizduojamas šiuolaikinis uogininkystės ūkis.

 

Nuo pat pirmos ūkio įkūrimo dienos Tadas užsibrėžė tikslą – kokybė ir teisinga uogų auginimo technologija. Ir tai pasiteisino, nes jau pirmaisiais metais galėjo džiaugtis aviečių derliumi.

„Tačiau ne viskas buvo taip lengva ir paprasta, kaip įsivaizdavome iš pradžių. Supratome, kad išauginus sveikas ir natūralias uogas, jų realizavimo terminas yra ypatingai trumpas, todėl pradėjome ieškoti kaip spręsti realizavimo problemas. Kadangi ūkis įsikūręs Raseinių rajone, ganėtinai toli nuo didmiesčių, kuriuose galima daug sėkmingiau realizuoti produkciją, nusprendėme ieškoti būdų kaip sutaupyti transportavimo kaštus ir dalį uogų perdirbti ūkyje. Ieškant geriausio sprendimo, kuris atitiktų mūsų ir klientų poreikius, pradėjome bendradarbiauti ir konsultuotis su Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutu. Analizavome skirtingas gamybos technologijas, atrinkinėjome tinkamiausias perdirbimui uogų veisles. O tada, įsigijome džiovinimo šaltyje įrangą ir pradėjome liofilizuoti uogas“, – pasakoja Tadas.

 

Džiovinimas šaltyje yra pati moderniausia konservavimo technologija, leidžianti išsaugoti maistinę vertę, vitaminus ir naudingas medžiagas nenaudojant jokių priedų. Šio proceso metu vakuumo pagalba iš užšaldytų uogų išgarinamas vanduo ir gaunamas sausas produktas, kuris teisingai sandėliuojant gali nepakitęs stovėti gan ilgai.

 

Ši technologija užtikrino ilgą uogų realizavimo terminą ir kokybiškos produkcijos tiekimą vartotojams ištisus metus. Be to, net ir nepaisant visų gamybos privalumų, šaltyje džiovintos uogos išsaugo savo natūralią spalvą, kvapą ir skonį, o svarbiausia – maistines medžiagas. Liofilizuojant išsaugoma iki 98 proc. vertingų medžiagų, todėl tiek žiemą, tiek pavasarį, kai neturime lietuviškų uogų – tai puikiai įsisavinamų vitaminų šaltinis.

 

„Gaudami vis daugiau gerų atsiliepimų ir paklausimų dėl platesnio asortimento, pradėjome bendradarbiauti su vietos ūkininkais, auginančiais kitus vaisius ir uogas – avietes, braškes, vyšnias. Šaltyje džiovinti vaisiai ir uogos puikiausiai atstoja saldainius, todėl yra puiki ir sveika alternatyva ne tik kasdieniams užkandžiams, bet ir desertas. Vis dėl to žinodami, kad yra žmonių, kurie negali gyventi be šokolado, nusprendėme žengti dar vieną žingsnį ir pasiūlyti produktų šokolado mėgėjams. Bendradarbiaudami su žinomais šokolado gamintojais, apliejome liofilizuotas  uogas su becukriu šokoladu, taip gavome tikriausiai idealų saldainį. Mėgaudamiesi šiais saldainiais vietoje papildomų kilogramų, galite gauti vitaminų ir skaidulinių medžiagų.  Pvz.: 100 g grikių kruopų yra apie 6 g skaidulinių medžiagų, o liofilizuotose uogose su šokoladu virš 20 g. Žinoma, tai nereiškia, kad pusryčiams vietoje grikių reikėtų visada valgyti saldainius, bet norint kažko saldaus, šis pasirinkimas – geriausia alternatyva“, – toliau pasakoja Tadas.

 

Siekiant, kad kokybiškas produktas būtų prieinamas ir žinomas vartotojams buvo įregistruotas prekės ženklas „Sveikos uogos“ ir atidaryta elektroninė parduotuvė www.sveikosuogos.lt, kur šaltyje džiovintų gardumynų galima įsigyti ištisus metus.

„Džiaugiuosi, kad rajone yra tokių jaunų žmonių, kurie ne tik sukuria verslą, darbo vietas, bet ir bendradarbiauja su kitais ūkininkais. O bendradarbiavimas visada veda prie galimybių, žinių, naujovių ieškojimo ir naujų iniciatyvų įgyvendinimo“, – sako LR ŽŪR savivaldos organizatorė Raseinių rajone Skaidrutė Žuvelaitienė.

 

„Džiaugiuosi, kad pradėjau ūkininkauti, ir visiems, kas dar svarsto, ar verta įgyvendinti savo idėją, ambiciją ar sumanymą, šiandien drąsiai galiu pasakyti, nebijokite surizikuoti, nes jei turite sumanymą ir esate pasiryžę dirbti, jums tiesiog negali nepasisekti!“, – sako jaunasis ūkininkas iš Raseinių r. Tadas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.