Jubiliejinė LKŽTAD paroda

Lapkričio 11 d. Marijampolės kolegijoje, Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų asociacijos pirmininkas prof. dr. Artūras Stimbirys atidarė jubiliejinę triušių parodą. 

Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių draugija (LKŽTD) šiais metais švenčia veiklos 25 – ąjį jubiliejų. Draugija įkurta 1992 m.  spalį. 1998 m. Žemės ūkio ministro įsakymu buvo patvirtintos pirmos keturios triušių veislinės bandos. 2004 m. pradėta vesti ir tvarkyti Lietuvos veislinių triušių Kilmės knyga. O 2005 m. LKŽTD suteiktas veislininkystės institucijos statusas ir pavesta spręsti veislininkystės klausimus.

Draugija pirmąją parodą organizavo 2002 m. Kaune. Draugijos nariams – 4 patyrusiems augintojams 2005 m. buvo suteikti vertintojo eksperto sertifikatai, o 2010 m. įkurtas ekspertų – vertintojų klubas.

Šiandien Draugijoje yra 40 narių, 6 veislynai ir 3 kandidatai veislyno statusui įgyti.

Veisliniai triušiai parduodami Baltarusijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Turkmėnijoje.

Šiais metais organizuota paroda – šešioliktoji. Į parodą veislinius triušius atvežė 8 augintojai:

Baltijos milžinus pilkus, Avinus pilkus, Avinus geležies pilkus pristatė V. Mažeika iš Šiaulių r.;

Belgijos milžinus pilkus, Belgijos milžinus geležies pilkus, Vienos mėlynuosius pristatė A. Mitrikevičius iš Vilniaus;

Didžiosios šinšilos, Vienos pilkuosius pristatė R. Jačiunskis iš Kėdainių r.;

Meklenburgo dėmėtuosius, Naujosios Zelandijos raudonuosius pristatė R. Žemaitytė iš Trakų r.;

Burgundijos, Kalifornijos triušių veisles pristatė Š. Janavičius iš Alytaus r.;

Vienos juoduosius pristatė J. Jonaitis iš Vilniaus r.;

Kalifornijos, Kastor – reksus, Reks – šinšila pristatė prof. dr. A. Stimbirys iš Kauno;

Belgijos milžinus pilkus, Belgijos milžinus juodus,Belgijos milžinus mėlynus ir Belgijos milžinus baltus pristatė A. Nazimov iš Ukmergės.

„Sveikindamas Draugiją su jubiliejumi ir šia proga organizuota paroda noriu pasidžiaugti organizacijos vadovų ir narių aktyvumu, nuoširdžiu darbu ir pasiekimais. Triušininkystė Lietuvoje – perspektyvi verslo šaka, tinkanti smulkių ir vidutinių ūkių savininkams” – kalbėjo Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis.

Žemės ūkio rūmų padėkomis buvo apdovanotas Draugijos pirmininkas Prof. dr. Artūras Stimbirys ir nariai: Aloyzas Mitrikevičius, Jonas Jonaitis, Vytautas Mažeika, Rasa Griežė, Robertas Jačiunskis, Aleksandras Nazimovas, Šarūnas Janavičius.

Parodos metu vyko švietėjiški seminarai apie probiotikų naudą triušininkystėje, apie triušių šėrimo ypatumus bei Lietuvoje auginamų mėsinių triušių veislių ir linijų produktyvumą.

Parodą organizavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugija

Parodą rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

[Best_Wordpress_Gallery id=”133″ gal_title=”2017_11_11″]