Kailininkystė Lietuvoje ir Europoje

Gegužės 16 d. Seimo spaudos konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Kailininkystė Lietuvoje ir Europoje“. Konferenciją organizavo Seimo Kaimo reikalų komitetas ir Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija.

Konferencijoje pranešimą „Europos kailių verslo tvarumas: socioekonominiu, aplinkosauginiu ir inovacijų požiūriu“ perskaitė organizacijos „Fur Europe“ direktorė Mette Lykke NIELSEN, kuri pažymėjo, jog naujausi rinkos tyrimai rodo, kad žmonės pasirengę mokėti brangiau už kailio gaminius, jei pateikiami įrodymai apie kailinių gyvūnų gerovę fermose. Kailių apdirbimui naudojami lazeriai ir kita itin tiksli įranga bei technologijos, leidžiančios padidinti kailio plotą ar paversti jį elastingu. Lietuvos ūkininkų tiekiami kailiai taip pat paklūsta šioms tendencijoms.

Pranešimą „Kodėl į kailinių žvėrelių fermas sugrįžta emigrantai ir kur išvyktų kailininkai Lietuvoje uždraudus auginti kailinius žvėrelius“ perskaitė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat – Kelpša.

Kailinių žvėrelių augintojų Lietuvoje patirtimi ir ateities įžvalgomis dalinosi UAB „Stankūnų kailių ferma“ vadovė Rasa Salygienė.

Pastaraisiais metais viešoje erdvėje išgirstame gyvūnų teisių aktyvistų pareiškimų apie neva nepakankamą gyvūnų gerovę kailinių žvėrelių fermose, nors Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, po apsilankymų ūkiuose, pastabų dėl netinkamos žvėrelių priežiūros neturi.

Konferencijoje buvo pateikti faktai apie didelę pridėtinę vertę kuriantį kailininkystės sektorių, sukurtas darbo vietas, ekonominius rodiklius, indėlį į aplinkosaugą ir modernų gyvūnų gerovės užtikrinimą.