Kaimo reikalų komitetas pritarė Vyriausybės programai

Seimo Kaimo reikalų komitetas apsvarstė Vyriausybės programą ir nusprendė pritarti Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“ projektui Nr. XIIIP-174, kuriuo siūloma pritarti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pateiktai Vyriausybės programai.

Programoje skiriamas išskirtinis dėmesys efektyviai regionų politikai ir gyvybingo Lietuvos kaimo išsaugojimui, nes tai yra kertinis bet kurios atsakingos šalies likimą lemiantis vyriausybės uždavinys. Programoje pabrėžiama, kad gyvybingo kaimo egzistavimas neįmanomas be šių trijų pagrindinių sąlygų: konkurencingo ir pelningo žemės bei kito kaimo ūkio, geros infrastruktūros ir deramų socialinių, sveikatos bei kultūrinių paslaugų. Daug dėmesio programoje skiriama ūkininkų padėties rinkoje stiprinimui, ūkininkavimo rizikos valdymui, maisto grandinės trumpinimui, kooperacijos, ekologinio ūkininkavimo ir kitų verslų kaime plėtrai, žuvininkystės sektoriaus pertvarkai, kaimo bendruomenių stiprinimui. Taip pat joje įtvirtintos nuostatos dėl žemės ūkio sektoriaus valdymo efektyvumo didinimo.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pakvieti visus komiteto narius vieningai ir atsakingai dirbti kaimo labui nepaisant partinės priklausomybės.

LRS Kaimo reikalų komiteto informacija