Kaip apsaugoti gyvūnus nuo vilkų?

Prieš porą dienų Jonavos rajone, Bukonių seniūnijoje vilkai sudraskė dvi avis: veislinę avį ir prieauglį. Tai ne pirmas atvejis rajone, kai vilkai sudrasko avis, ožkas, kitus ūkinius galvijus. Rajono ūkininkams daroma vilkų žala kiekvienais metais vis didėja.

Rugsėjo 14 d. Jonavos rajono savivaldybės patvirtinta komisija, kurioje Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis, vyr. specialistas Mindaugas Gritėnas, Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Jonavos rajone Marytė Gritėnienė, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Jonavos skyriaus medžioklės žinovas žuvininkas Viktoras Piskunovas, Jonavos rajono Bukonių seniūnijos seniūnas Artūras Narkevičius vyko į Vaivadiškių kaimą, kad išsiaiškintų ir nustatytų vilkų padarytą žalą. Įvertinus vilkų paliktus pėdsakus, komisija nustatė, kad čia siautėjo maždaug šešių vilkų gauja.

„Nors kompensacijos, patyrusiems žalą ūkininkams ir yra skiriamos iš savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo fondo, tačiau jos tikrai pilnai nekompensuoja padarytų nuostolių, ypač tais atvejais, kai vilkai išpjauna veislinius gyvūnus. Tačiau yra ir kita problema. Kompensacijų skaičiavimo metodika palanki ne ūkininkams, o vilkų gynėjams, mat vilkams papjovus veislinius gyvūnus, kompensacija skaičiuojama pagal gyvūno svorį. Todėl nuostolių kompensavimo skaičiavimo metodiką būtina tobulinti, kad ūkininkams būtų kompensuojama pagal veislinio gyvūno vertę. Pastaruoju metu vilkų išpuoliai ir ganyklose, ir gyventojų kiemuose ypač suaktyvėjo. Medžiotojų nuomone taip atsitiko todėl, kad Lietuvoje smarkiai padaugėjo vilkų. Todėl Jonavos rajono žemdirbių pozicija vienareikšmė – būtina didinti sumedžiojamų vilkų limitus“, – sako ŽŪR Savivaldos organizatorė Jonavos rajone Marytė Gritėnienė.

Skip to content