Karantino metu keičiasi VMVT veiklos organizavimas

Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną, keičiasi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarybos (VMVT) veiklos organizavimas, tačiau siekiant, kad maisto tvarkymo įmonės, ūkininkai ir vartotojai gautų reikiamas VMVT paslaugas, būtinųjų ir neatidėliotinų VMVT funkcijų vykdymas bus užtikrintas.

VMVT laikinai nevykdys planinių įmonių patikrinimų ir atidės mažesnės rizikos skundų ir pranešimų nagrinėjimą. Operatyviai bus reaguojama tik į tokius pranešimus, kuomet dėl nurodytų pažeidimų gali būti padaryta reikšminga žala visuomenės ar gyvūnų sveikatai, maisto saugai ir pan.
Taip pat bus tiriami ir pranešimai apie galimus karantino tvarkos pažeidimus viešojo maitinimo įmonėse ar maisto pardavimo vietose.

Kitos VMVT funkcijos (eksporto sertifikatų išdavimas, valstybinė veterinarinė priežiūra gyvūninio maisto įmonėse, pasienio veterinarinė kontrolė, raštų ir paklausimų nagrinėjimas ir kt.) bus vykdomos įprastine tvarka.

Į visus teritorinius VMVT padalinius kreipiasi ūkininkai, tarp kurių nemažai vyresnio amžiaus asmenų, dėl jų laikomų ūkinių gyvulių ženklinimo ir registravimo. Norėdami juos apsaugoti nuo kelionių viešuoju transportu ir didesnės rizikos užsikrėsti, rekomenduojame nevykti į VMVT teritorinį padalinį, o kilusius klausimus spręsti telefonu ar parašius elektroninį laišką. Be to, ūkininkai turi galimybę ir patys jungtis prie Ūkinių gyvūnų registracijos informacinės sistemos (ŪGRIS) ir deklaruoti ar registruoti gyvūną. VMVT specialistai pasiruošę suteikti konsultaciją, kaip tai atlikti.

Karantino laikotarpiu vartotojai ir ūkio subjektai taip pat nebus aptarnaujami VMVT, VMVT departamentų ir jų skyrių patalpose. Skundai bus priimami ir konsultacijos maisto tvarkymo, gyvūnų gerovės ir sveikatos bei kitais VMVT veiklos klausimais laikinai bus teikiamos tik nuotoliniu būdu:

– elektroniniu paštu skundai@vmvt.lt [1], klausimai@vmvt.lt [2];

– užpildant atitinkamą formą internete [3];

– VMVT departamentų telefonais [4] jų darbo metu;

– įrašant pranešimą ar klausimą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403.

VMVT primena, kad neišeinant iš namų užsisakyti ir gauti VMVT, VMVT departamentų, VMVT pasienio veterinarijos postų ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto išduodamus dokumentus galima per Integralią maisto ir veterinarijos informacinę sistemą (IMVIS [5]).

VMVT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.