Karantino metu Žemaitijos krašto ūkininkai elgiasi atsakingai

„Sakoma visose blogybėse reikia įžvelgti ką nors pozityvaus. Kalbant su Žemaitijos krašto ūkininkais, žemės ūkio specialistais, kaimo bendruomenių narais, pastebiu atsakingumą ir geranoriškumą. Jei visi suprasime, kaip šiandien yra svarbu laikytis karantino sąlygų bei visų higienos reikalavimų savo ūkiuose, buityje ir aplinkoje, tai tikrai susitvarkysime su šia iškilusia grėsme. Juk gyvenimas tęsiasi. Tuoj prasidės pavasario darbai ūkiuose, todėl ūkininkai jiems jau ruošiasi. Mūsų krašto žmonės atsakingi – laikosi reikalavimų, todėl bendraujame nuotoliniu ryšiu – susirašome, susiskambiname, net pasidarome video konferencijas.  Gerai, kad galime naudotis interneto galimybėmis“, – dalinasi mintimis optimistiškai nusiteikusi LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Rietavo sav. ir Šilalės r. Birutė Dromantienė.

Štai ŽŪK „Šilalės Agro“ parduotuvė tapo prekių atsiėmimo punktu. Prekyba vyksta laikantis higienos reikalavimų, todėl prekės ūkininkams atiduodamos prie durų jau supakuotos. Į pagrindinę prekybos salę klientai neįleidžiami. Tačiau ūkininkams reikia įvairių smulkių daiktų, detalių, įrankių, kuriuos reikia ne tik apžiūrėti, bet ir apčiupinėti, kad įsitikinti, ar tinka. Deja, to šiandieninėmis sąlygomis jau negalima atlikti. Taigi kyla nepatogumų.

Daug prekių paruošiama ir išsiunčiama per kurjerius. Populiariausia prekė yra dezinfekuojantis skystis, kurio parduotuvė turi pakankamai.

ŽŪK „Šilalės Agro“ direktorė nuogąstauja, kad daug prekių grįš atgal, nes ūkininkai, gavę tam tikras detales, kurias užsisakė nuotoliniu būdu, pamatys, kad jos netinka.

„Taip pat jau jaučiame, kad tiekėjai pakėlė kainas. Kol kas dar gauname prekių ir iš Lenkijos – tai melžimo įranga, pašarai gyvuliams. Tačiau jau jaučiame ženkliai sumažėjusį tiekimą iš šios šalies. Taip pat stringa tiekimo grandinė, jei anksčiau prekes tiekėjai pristatydavo jau kitą dieną, tai dabar neaišku kada atkeliaus užsakymas. Taigi, tenka laukti. Aišku, kad su tiekėjais reikia ir atsiskaityti iš karto.“, – sako ŽŪK „Šilalės Agro“ direktorė Daiva Gečienė.

Šilalės r. ūkininkas iš Juodainių k., šiuo metu esantis saviizoliacijoje, nes grįžęs iš užsienio, komentuoja, kad taip pat patiria nepatogumų dėl reikalingos įrangos, įrankių ir kt. įsigijimo.  „Štai pavyzdžiui reikia traktoriui rato, tačiau dėl to vieno rato nė vienas pardavėjas nenori jo vežti iš Kauno, nes tikriausiai neapsimoka. Taigi laukiu, gerai dar, kad laukuose pas mus Žemaitijoje, šlapia ir neina pradėti darbų“, – sako ūkininkas.

Šilalės r. Kvėdarnos seniūnijos ūkininkas nepatogumų dėl ūkiui reikalingų prekių nepatiria. „Visas prekes atveža patys firmų vadybininkai. Jie skambina, siūlo, teiraujasi ko reikia. Problemų šiuo klausimu neturiu. Nerimą kelia darbo jėgos ūkyje klausimas. Bijausi dėl darbininkų, kurie dirba ūkyje. Nors jie ir yra aprūpinti apsauginėmis priemonėmis, bet nežinia su kuo bendrauja grįžę į namus. Tikiuosi, kad mūsų kaimo virusas neužpuls“, – kalba ūkininkas.

Rietavo savivaldybės ūkininkai taip pat drausmingai laikosi karantino reikalavimų. Štai viena vyresnio amžiaus ūkininkė sako, kad sėdi namuose ir net į tvartą neina. Džiaugiasi, kad ūkiu rūpinasi jos sūnus. „Mano dukra gyvena visai šalia, tačiau susitarėme, kad viena kitos nelankysime, nes dukros vyras dirba ir bendrauja su kitais žmonėmis. Suprantame, kad turime patys saugotis ir saugoti aplinkinius“, – sako ūkininkė.

Seniūnijų žemės ūkio specialistai taip pat dirba nuotoliniu būdu. Keletą dienų darbuotojai eina į darbą, kitas – dirba iš namų.

„Kabinetuose sėdime ne daugiau, kaip po du žmones,  dirbame pasikeisdami, pagal grafiką, tačiau bendravimas su ūkininkais ir interesantais tikrai nėra sutrikęs. Ūkininkams dabar aktualiausias klausimas – pasėlių deklaravimas“, – dalinasi mintimis telefonu Rietavo savivaldybės Žemės ūkio skyriaus l.e.p Laimutė  Jurčienė.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.