KAUNATAVOJE – POEZIJOS PAVASARIS SODUOSE

Kaunatava – vienas iš Telšių rajono kaimų. Čia gyvuoja pagrindinė mokykla, kultūros įstaigos, bažnyčia, cerkvė.  Turi Kaunatava ir Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekos filialą, kuriame triūsia vyr. bibliotekininkė, kraštotyros entuziastė, kolekcininkė Vilija Jociene. Gegužės 20 d. būtent Vilijos Jocienės iniciatyva jau septynioliktąjį pavasarį Kaunatavos soduose Degučių kaime įvyko šventė „Poezija sodų žydėjime“.

Ilgametę Vilijos iniciatyvą palaiko ir renginį remia Karolinos Praniauskaitės bibliotekos administracija, Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyrius, Upynos seniūnija, žemdirbių savivaldos organizacijos, Kaunatavos kaimo bendruomenė. Žavi ir ūkininkų Virginijos ir Remigijaus Gailių geranoriškumas ir parama, nes būtent jų 86 hektarų žydinčių obelų soduose jau 17 metų skamba poezijos posmai ir muzika.

Nuo sovietinių laikų Kaunatava garsėjo savo sodais, o atgavus nepriklausomybę šie sodai pateko į darbščias ir ne tik mylinčias darbą, bet ir kultūrą rankas, todėl dabar kiekvienais metais sodai pražysta ne tik žiedais, bet ir žmonių sukurtais posmais, dainomis.

Šių metų programoje Kaunatavos pagrindinės mokyklos moksleiviai pristatė kraštietės, šviesaus atminimo poetės Teklės Kryževičiūtės poezijos kompoziciją, skirtą paminėti 90-osioms gimimo metinėms. Rajono literatės skaitė savo kūrybos eiles, o Žemaitišką folklorą puoselėjantis ansamblis „Spigėns“ pasirodė net du kartus – renginio pradžioje ir pabaigoje. Susilaukė renginys ir viešnių – Lietuvos edukologijos universiteto studenčių iš Gruzijos, kurios  susirinkusiems dainavo gruzinų liaudies dainas.

Renginį vedė iš Telšių kilusi Lietuvos mažojo teatro aktorė Valda Bičkutė kartu su poetu ir aktoriumi Mindaugu Valiuku. Renginį papuošė ir gausi skarelių paroda, kurias pristatė kolekcininkė Birutė Sutkienė iš Dirvonėnų (Šiaulių r. ).

Renginio iniciatorei Vilijai Jocienei ir žydinčių sodų savininkams – ūkininkams Virginijai ir Remigijui Gailiams už kultūros puoselėjimą ir meilę gimtajam sodžiui įteiktos Lietuvos žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininko Sigito Dimaičio padėkos ir asmeninės dovanėlės, kurias perdavė renginyje dalyvavęs Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorius Telšių rajone Jonas Žvirblis.

Renginio iniciatoriai žada, kad rudenį, kai sodų obelų šakas svarins obuoliai, tarp obelų vyks prozos skaitymai.

Irena Daubarienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”91″ gal_title=”2017_05_23″]