„Kazimiero mugei” Kaune – 10 metų

2022 m. kovo 18-20 dienomis Kaune, prie „Žalgirio arenos” Nemuno saloje vyko Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos organizuota „Kazimiero mugė”.

„Šiemt mugė jubiliejinė – 10 – oji. Per dešimt metų mugė tapo žinoma ne tik kauniečių, bet ir svečių. Prakentėjome net dvejų metų laikotarpį, kai dėl pandemijos mugė nevyko, tačiau šiandien su trenksmu sugrįžtame į jubiliejinę mugę, kurioje dalyvauja ir amatininkai, ir meistrai, ir ūkininkai. Tikiuosi, kad kitais metais Kazimiero mugę organizuosime jau Laisvės alėjoje“, – sakė mugės organizatorius Vidas Juodsnukis.

Mugės svečius, dalyvius ir organizatorius sveikino Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) direktorius Sigitas Dimaitis, kuris pasidžiaugė, jog mugės organizatoriai – Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga yra ŽŪR nariai, o mugėje dalyvauja ir kitų organizacijų, priklausančių ŽŪR, nariai – Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos, Lietuvos ūkininkių draugijos, Bitininkų draugijos, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ nariai ir kt.

Šeštadienį nuo 10 iki 18 val. vyko akcija „Ateik barščių, paremk Ukrainą!”. Toną ukrainietiškų barščių pagamino Kauno ir Lietuvos restoranų šefai, o juos pilstė operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, kovos menų čempionas Jordanas Poškaitis, Kauno Kalėdų eglės dizainerė Jolanta Šmidtienė, iliuzionistai Mantas Wizard ir Rokas Bernatonis, televizijos laidų vedėjos Ilona Juciūtė ir Gerda Žemaitė, grupės „Thundertale“ nariai, dainininkų Kazlauskų šeima, laidos „Klauskite daktaro” vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas ir kiti.

Mugės dalyviai svečius lepino įvairiausiais nacionaliniais patiekalais, tradiciniais, daugiau kaip šimtmetį menančiais amatų dirbiniais, džiugino edukacinėmis programomis.