Kiaulininkystės naujovės Nyderlanduose

 

Nyderlanduose startavo programa, kurios tikslas –  sumažinti kiaulių ir kiaulininkystės ūkių skaičių.  Programai skirta 180 mln. eurų, kompensuoti pasitraukimo iš gamybos kaštams. Tai daroma dėl to, kad iki 2022 m. valstybė įsipareigojo sumažinti amoniako emisijas. Buvo planuota, kad pasinaudoję programa, pasitrauks 300 ūkių su 1 mln. kiaulių, tačiau iki sausio vidurio paraiškų buvo gauta apie 500. Viena pagrindinių ūkininkų nurodomų pasitraukimo iš gamybos priežasčių – ūkio perėmėjo nebuvimas. Šiuo metu Nyderlandų vyriausybė sprendžia, ar padidinti numatytą pasitraukimo iš kiaulininkystės sektoriaus  biudžetą.

 

Vageningeno (Nyderlandai) universitetas atlieka tyrimus, kuriais ieško optimalaus būdo kaip laikyti kiaules, siekiant patenkinti jų natūralius ėdimo ir knisimo poreikius. Pagrindinis tikslas yra ne gyvūnus pritaikyti prie auginimo sistemos, o auginimo sistemą pritaikyti gyvūnams.

Bandymai atliekami su smėliu, kurį kiaulės gali knisti, į tą smėlį suberiant pašarus. Paršavedės nėra pergrupuojamos, joms sudarytos sąlygos gyventi savo bandoje/šeimoje. Atliekami įvairūs testai dėl mėšlo atskyrimo nuo šlapimo. Atskyrus šlapimą, išsiskiria mažiau amoniako, kuris dirgina kiaules. Taip pat tiriamas tokiu būdu laikomų kiaulių agresyvumas, dienos ritmas, imlumas ligomis, kadangi nereikia keisti tvartų ir pan.

Šio bandymo video yra čia:

https://www.youtube.com/watch?v=Ex9dKARdQs4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.