Kinija šalia savo didmiesčių intensyviai stato didelius pramoninius kiaulių ūkius, taip keičia ilgametę gamybos perkėlimo į kaimo regionus politiką. Kinijos vyriausybė akivaizdžiai teikia prioritetą apsirūpinimui maistu, o ne didžiulėms aplinkos problemoms po to, kai afrikinis kiaulių maras (AKM) beveik per pusę sumažino didžiulę kinų kiaulių bandą. Didžiausias pasaulyje kiaulienos vartotojas planuoja savo populiacijas papildyti 200 milijonų kiaulių, pastatydamas didžiulius pramonės ūkius visoje šalyje, kad būtų atstatyti tokio pačio lygio gamybos rezultatai, kurie buvo pasiekti iki 2018 m. AKM protrūkio. Tačiau nauji ūkiai didelių miestų priemiesčiuose yra susiję su nepaprastai didelėmis sąnaudomis, nes kyla didelių problemų dėl vandens ir dirvožemio ūkių nuotekų ir mėšlo. Šios aplinkos problemos 2015–2017 m. paskatino vyriausybę perkelti daugelį ūkių į kaimo vietoves arba visiškai juos uždaryti. Tačiau dabar Pekino pakraštyje, kaip ir daugelyje kitų megapolių, vėl statoma daugybė didelių ūkių.
Kinijos kiaulių ir paršavedžių populiacija, kurią smarkiai sunaikino afrikinis kiaulių maras, iki lapkričio pabaigos padidėjo daugiau nei 90 procentų nuo buvusio lygio. Antradienį apie tai paskelbė valstybinė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“. Planuojama, kad gamybos pajėgumai visiškai atsigauti turėtų iki kitų metų pirmojo pusmečio, informuoja „ Xinhua”, remdamasi Žemės ūkio ir kaimo ministerijos duomenimis. Kaip rodo ministerijos duomenys, daugiau nei prieš metus, Kinijos kiaulių banda dėl AKM protrūkių sumažėjo net 40 proc. Panašu, kad didžiulė politinė parama ir praėjusiais metais įvestos subsidijos lėmė labai greitą kiaulininkystės atsigavimą. Visų pirma, naujų ir kai kuriais atvejais labai didelių kiaulių fermų statyba prisidėjo prie gyventojų skaičiaus augimo ir pranoko daugumos analitikų lūkesčius gamybos plėtrai.
Tačiau kiaulių ir kiaulienos kainos vis dar yra daug didesnės nei įprastai, ir analitikų teigimu, nors atsargos greitai atsigauna, gamyba vis dar gerokai atsilieka nuo paklausos. Nuo lapkričio pabaigos gyvos kiaulienos kainos vėl pakilo. Tai įtakojo sezoninis paklausos augimas ir griežta naujojo koronaviruso kontrolė importuojamai mėsai, kas sulėtino jos srautą į rinką. Po ilgų atostogų dėl koronaviruso, atidarytos mokyklos, taip pat dar prisidės prie didesnio šviežios kiaulienos suvartojimo. Tokias išvadas padarė „Cofco“ analitikas Xiongas Kuanas.
Kiaulių kainos nuo pirmadienio pakilo net iki 33,6 juanių (5,13 JAV dolerių) už kilogramą, o prieš Naujųjų metų šventes gali perkopti ir 35 juanių ribą, panašiai kaip ir praėjusių metų atostogų sezone.
Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos informacija
Viršelio nuotraukoje kiaulių ferma Kinijoje