Klimato kaita – iššūkis ar galimybė žemės ūkiui?

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas rugsėjo 7 d. dalyvavo  europarlamentaro B.Ropės organizuotoje konferencijoje „Klimato kaita – iššūkis ar galimybė žemės ūkiui?“. Konferencijoje diskutuota apie Paryžiaus susitarimą dėl klimato taršos mažinimo, reikalavimų Lietuvos ūkininkams ir  vaidmenį šiame procese bei kiek žemės ūkis gali prisidėti ir gauti naudos iš kovos su klimato kaita.

Konferencijos metu mokslininkai, Europos Parlamento nariai, ekspertai pristatė su kokiais iššūkiais susiduria žemės ūkis dėl klimato pokyčių, taip pat pateikė įžvalgas kaip besikeičiantis klimatas gali padėti žemės ūkiui klestėti.

A. Stančikas pažymėjo, kad žemės ūkis yra vienas iš labiausiai klimato pokyčius jaučiančių sektorių. Todėl žemės ūkio veikla yra pirmose kovos su klimato kaitos poveikiu gretose. „Todėl jau šiandien svarbu sukurti ­ bendrą tarptautinę ilgalaikių tikslų viziją ir tarptautinio bendradarbiavimo struktūrą, kurioje dėl bendrų tikslų kiekviena šalis įneštų savo indėlį bei derintų kaimyninių valstybių veiksmus klimato kaitai suvaldyti“ – kalbėjo A. Stančikas.