Vasario 2-ąją Šilutės rajone, Armalėnų kaime (UAB „Šilutės veislininkystė“) įvyko pirmasis šiais metais mėsinių bulių aukcionas. Jis įdomus ne vien tuo, kad surengtas kiek neįprastu metu.
Pirmąkart Lietuvoje tokiame renginyje galima buvo dalyvauti ne tik „gyvai“, bet ir nuotoliniu būdu. Pandemijos sąlygomis įgudę dirbti organizatoriai pasirūpino kokybišku aukštos vertės buliukų pristatymu dar iki renginio. Aukciono dalyviams, be kokybiško katalogo, buvo pasiūlyta speciali nuoroda į vaizdo įrašų svetainę.
Aukcioną surengė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) drauge su Žemės ūkio rūmais. Tai projekto „Gyvulio prekinės vertės didinimas, taikant naujus pardavimo būdus“, įgyvendinamo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“. Projekto tikslas yra skatinti ūkius sparčiau diegti technologines naujoves ir didinti veiklos pelningumą – gaminti kokybišką produkciją ir už ją gauti aukščiausią kainą taikant naujus pardavimo būdus.
LMGAGA prezidentas Vytautas Barkauskas įvykusio aukciono neliaupsina, bet ir nemenkina. Renginys nebuvo „tuščias“. Užsiregistravo keturi nuotoliniai pirkėjai, iš jų vienas išsirinko angusų veislės buliuką (pirkėjams iš viso buvo pasiūlyta 12 buliukų). Reproduktorius įsigytas už šiek tiek aukštesnę nei pradinė kaina, iškeliavo į Anykščių rajoną į naujai kuriamą mėsinės galvijininkystės ūkį.
Tai, kad susirinko nedidelis galimų pirkėjų ratas, V.Barkausko nestebina. Žmonės yra atsargūs dėl Covid-19 situacijos, be to, šiuo metu daugelis delsia pirkti mėsinius galvijus: yra veršiavimosi metas.
„Manau, kad pirkimo bumas bus gegužės mėnesį“, – prognozuoja LMGAGA prezidentas.
Kaip tik gegužę planuojamas kitas mėsinių buliukų aukcionas. Iš kontroliniam penėjimui surinktų buliukų, tikėtina, veislei galima bus atrinkti apie 50. Pavasarinis aukcionas taip pat planuojamas nuotolinis. Jei leis epidemiologinė situacija, gal jau galima bus rinktis ir „gyvai“. V.Barkauskas mano, jog nuotolinės veiklos įgūdžiai pravers ir ateityje, atsitraukus pandemijai – patogu užsiėmusiam ar toliau gyvenančiam žmogui, galimybė neišvykstant iš ūkio įsigyti gyvulį. Senosiose Vakarų Europos šalyse tai tapo įprasta jau gerokai anksčiau.
Tuščiai nepraėjo diena ir tiems, kurie vasario 2-ąją paskyrė pirmajam nuotoliniam aukcionui. Jis buvo suderintas su šviečiamąja programa. Lektoriai skaitė paskaitas mėsinių galvijų augintojams labai aktualiomis temomis – apie ligų profilaktiką, šėrimo racionus. Žiema žinių bagažui kaupti yra palankiausias laikas.
„Žmonės domisi naujovėmis, ateina naujų asociacijos narių, kurie šioje šakoje patirties neturi. Pastebėjau, kad buvo prisijungusių daug jaunų mūsų asociacijos narių“, – įspūdžiais apie renginį dalijosi LMGAGA prezidentas.
Neskubėjo skirstytis žmonės ir po aukciono. Dar ilgokai diskutuota aktualiais klausimais. Keturiems ūkininkams, kurių buliukai buvo pateikti aukcionui, įteiktos padėkos.
LMGAGA vadovo V.Barkausko prašymu – padėka visiems mėsinių galvijų augintojams, kurie pristato buliukus kontroliniam penėjimui.
Nuotraukos: Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos