Kupiškėnų ateitis kuriama šiandien

Valstybės šimtmečiui paminėti skirtas Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotas projektas „Auginu Lietuvai!“ keliauja per šalį. Birželio 5 d. konkurso organizatoriai ir kai kurie rėmėjai šiltnamius lopšeliams – darželiams simboliškai padovanojo ir surengė jų atidarymą kupiškėnų krašte. 

Šiltnamiai jau pastatyti, juose jau pasodinti arba pasėti pomidorai, salotos, kitos daržovės. Taigi geras sumanymas jau brandina būsimą konkretų derlių ir jaunajai kartai teikia džiaugsmo bei galimybę po kruopelytę kaupti žinias. Dovanas jauniesiems kupiškėnams įteikė ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus ir Kupiškio meras Dainius Bardauskas.

Nesigaili prisidėję prie šviesaus projekto

Kupiškio lopšelyje-darželyje „Saulutė“ šešiose grupėse auga 111 linksmų kupiškėnų. Nuo darželio atidarymo 1979 – aisiais jame dirbanti ir jau 20 metų jam vadovaujanti Danutė Staišiūnienė sakė, kad dovanotas šiltnamis suteiks nepamainomą galimybę įgyvendinti edukacines programas.

„Dar prieš šį konkursą planavome darželio teritorijoje įrengti edukacines erdves, kad vaikučiai ne šiaip žaistų, bėgiotų, bet kad jų laikas būtų panaudojamas labai naudingiems reikalams ir svarbiausia, kad vaikučiams tai patiktų“, – sakė D.Staišiūnienė.

Jau dabar darželio pedagogams tenka labai racionaliai paskirstyti darbus šiltnamyje, nes visi nori prisidėti, o labiausiai – palaistyti besistiebiančias daržoves. Tačiau tiek daug laistyti juk nereikia!

Prieš trejus metus darželis „Saulutė“ renovuotas, jo teritorija aptverta, sutvarkyta. Kas pagelbėjo? Pirmiausia – Kupiškio rajono savivaldybė, viena iš devynių savivaldybių, prisidėjusių konkrečiais darbais ir lėšomis paremti „Auginu Lietuvai“ projektą!

„Nesigailime prisidėję prie šio šviesaus projekto. Labai svarbu pakelti aukščiau akis ir pagalvoti apie mūsų visų ateitį. Be to, savivaldybė nuosekliai remia savo rajone veikiančius lopšelius – darželius. Žinoma, norėtume pagelbėti daugiau, bet stengiamės šiai paramai teikti pirmenybę“, – sakė meras Dainius Bardauskas.

[Best_Wordpress_Gallery id=”277″ gal_title=”2018_06_05_1″]

Subačiaus darželis ruošiasi plėtrai

Subačiaus lopšelis-darželis (Kupiškio r.) plečiasi. Pasak 12 – uosius metus darželiui vadovaujančios direktorės Marijos Morkūnienės, šįmet miestelio darželyje auklėjami 36 vaikučiai, o kitąmet tikimasi priimti jau 50. Šis skaičius yra simbolinis, nes šįmet darželis paminėjo savo veiklos 50 – metį. Sukaktį lopšelis – darželis pasitiko atsinaujinęs.

„Kupiškio rajono savivaldybei padedant ir ES lėšomis buvo iš pagrindų rekonstruotas darželio šiluminis mazgas, apšiltintas pastatas. Planuose – remontas vidaus patalpose“, – dalijosi mintimis M.Morkūnienė.

Pasak ŽŪR pirmininko A.Svitojaus, meilę žemei ir supratimą, kokie yra svarbūs žmogaus ryšiai su žeme, formuojami per pirmuosius 4-5 gyvenimo metus. Tokia iš tikrųjų ir yra projekto „Auginu Lietuvai“ prasmė. Vaikučiai to kol kas nesupranta, bet akivaizdu, kad jų ateitis pradedama kurti būtent tokiais darbais.

„Čia, nuo tokių sumanymų, prasideda ir valstybės ateitis“, – sakė A.Svitojus.

Iniciatyvos informaciniai rėmėjai: Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.

[Best_Wordpress_Gallery id=”278″ gal_title=”2018_06_05_2″]