Kviečiame į kanapių verslo galimybių aptarimą „Nuo būsto iki lusto”

Rugpjūčio 19 d. 15 val. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) organizacija – Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija organizuoja verslo popietę „ Kanapių verslo galimybių aptarimas: nuo būsto iki lusto.

Informacinis renginys vyks Šironų šeimos ūkyje, Kasteniškių g. 4, Papiškių k. Giedraičių sen. Molėtų r.

Vietos koordinatės 55.15978105577853, 25.244778751282187 arba 565V+WX Papiškės, Molėtai

Renginyje vyks diskusija apie naujus lietuviškus pluoštinių kanapių produktus, taip pat apie kanapių augintojų ir perdirbėjų bendradarbiavimą siekiant įgyvendini inovatyvius projektus.

Lektoriai: Andrius ŠIRONAS ir Nerijus SLESORIŪNAS

Numatoma renginio pabaiga: 16.30 val.

Kontaktai pasiteiravimui: 

Informacinio renginio organizatorius Rimantas ČIŪTAS

Tel.:  +370 686 57699

Renginys organizuojamas pagal ŽŪR projektą „Žemdirbių savivaldos stiprinimas“, kuriam lėšas skiria Žemės ūkio ministerija.

***

Namai, pastatyti iš kanapių yra ne tik ekologiški, bet ir gražūs. Kai JAV pradėjo švelninti marihuanos taisykles, kai kurie drąsūs dizaineriai tiria kanapių psichoaktyvų poveikį. Štai, pavyzdžiui, Izraelyje „Tav Group“, Tel Avive įsikūrusi architektūros įmonė, pastatė namą iš kanapių betono.

Nuotraukose: Namo, suprojektuoto Izraelyje vidus. Kanapės yra puiki izoliacinė medžiaga.

Namo apatiniams aukštams architektai panaudojo akmenį, surinktą iš pačios statybvietės. Tada viršutiniuose aukštuose jie naudojo tai, ką jie vadina hempcrete, biologiškai sudėtine medžiaga, kurioje naudojamos kanapės, sumaišytos su kalkėmis – tam tikra aplinkai nekenksminga betono alternatyva.

„Tav Group“ ėmėsi namų statybos naudojant kanapes ir išsiaiškino, kad kanapės ne tik pašalina toksišką namo statybos procesą, bet ir pasižymi aukštomis izoliacinėmis savybėmis, todėl namas yra patogus net karštame Viduržemio jūros klimate. Poringesnis nei tradicinis betonas, jis taip pat leidžia geriau kontroliuoti drėgmę. Šie veiksniai reiškia, kad namo gyventojams nereikia rūpintis sistemomis, kurios vėsintų namo erdves.

Informacija parengta pagal užsienio spaudą