Kviečiame į specializuotą mėsinės galvijininkystės parodą

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) lapkričio 12 – 13 dienomis organizuoja specializuotą mėsinių galvijų parodą „MĖSINĖS GALVIJININKYSTĖS PANORAMA 2021“, kuri vyks Biržų rajone, Vabalninko seniūnijoje, Audriaus Stačkūno ūkyje.

Specializuotos parodos metu bus eksponuojamos skirtingos veislės, gyvulių laikymo technologijos,  pateikiama įvairiapusė šviečiamoji, praktinė programa, dalyvaus užsienio svečiai – ekspertai, organizuojama kokybiškos mėsos degustacija.

Lietuvos mėsinių galvijų ir gerintojų asociacijos prezidentas Vytautas Barkauskas ragina visus rezervuoti šį savaitgalį gerai nuotaikai ir žinioms!

Smagu, kai yra ką parodyti

Pradėjusi veiklą prieš 26 metus LMGAGA išaugo iki solidžios ir skaitlingos organizacijos, vienijančios apie šešis šimtus narių. Šiandien asociacijos nariai ne tik rengia šalies mėsinių galvijų populiacijos gerinimo programą, vykdo selekcijos programas, bet rūpinasi ir produktyvumo didinimu bei veislininkystės gerinimu.

„ Nors mėsinių galvijų skaičius ir auga, tačiau vis dar trūksta jos populiarinimo tarp vartotojų. Mėsos suvartojimas vienam Lietuvos gyventojui kasmet didėja ir 2018 m. siekė net 99 kg mėsos vienam gyventojui, kas atitinka ES šalių vidurkį, tačiau jautienos per metus vienas gyventojas suvalgo tik apie 6 kg ir tai yra kur kas mažiau, nei ES šalių vidurkis. Todėl LMGAGA organizuojama paroda – puiki galimybė populiarinti ne tik šį sektorių tarp ūkininkų, bet ir pristatyti plačiajai visuomenei kokybiškos mėsos degustaciją, ar įsigyti kokybiško maisto. Planuoju dalyvauti ir organizuojamoje šviečiamojoje programoje, ir pabendrauti su ūkininkais – LMGAGA nariais, todėl kviečiu ir jus apsilankyti parodoje, nes tikrai smagu, kai organizacija turi ką parodyti ir turi kuo didžiuotis“, – sako Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.