Kviečiame į ūkininkės iš Naujosios Zelandijos patirtinius seminarus

Lapkričio 20 d. nuotoliniu būdu ūkininkė – ekspertė Jana Hocken iš Naujosios Zelandijos geranoriškai dalinosi savo patirtimi naudojant Lean metodą ir jo taikymo ūkyje nauda.

J. Hocken šeimos ūkis skaičiuoja gerokai per 100 metų patirties. Įkurtas 1890 m. šis ūkis su meile ir pagarba perduodamas iš kartos į kartą ir šiuo metu ūkininkauja 5-oji karta.

Ūkis valdo 438 ha žemės, 950-1000 melžiamų karvių, 82 proc. pašarų užauginama ūkyje, taip pat veikia  robotizuota sistema ir technologijos: bandos šėrimo sistema, naudojami „Halter“ antkakliai gyvūnų sveikatos, perkėlimui į kitas ganyklas, stebėjimui. Ūkyje dirba 7 žmonės, o ūkio duomenys kaupiami kiaurą parą (24/7), todėl bet kuriuo laiku galima juos stebėti ir analizuoti.

Žinios ir valdymo metodai, kuriuos ūkininkė įgijo dirbdama Toyota kompanijoje, puikiai tiko ir pienininkystės ūkyje: taikant Lean metodą gerėjo ūkio veiklos rezultatai, buvo sumažintas atliekų kiekis, sutaupyti ne tik gamtiniai, bet ir finansiniai resursai, taupomi žmogiškieji ištekliai.

J. Hocken pateikė Lean metodo pritaikymo paskaičiavimus ir realią naudą ūkininkams.

„Lean valdymo metodas – tai verslo, valdomo su pagarba kitam žmogui, saugant gamtą ir ūkininkaujant taupiai ir tvariai filosofija. Šio metodo taikymas ūkyje padeda gaminti geriausią produktą, kurio nori klientai, kuris yra  aukščiausios kokybės, pagamintas laiku, tvariai ir su mažiausiomis sąnaudomis. Karvės juk ne automobiliai, tačiau juk ūkyje vykstantys procesai yra dar sudėtingesni, nes turime atsižvelgti ir į karvės gyvenimo ciklą, bandos valdymą, melžimo procesą, ganyklų ir pievų valdymą, pašarų kokybę ir t.t.  Mūsų ūkyje Lean metodas taikomas nuo 2017 m. ir galiu tik pasidžiaugti, kad jis puikus. Bet žinoma ir toliau stebime ir analizuojame ūkio duomenis, kad galėtume siekti geriausių rezultatų ir standartizuotų procesų”, – kalba Jana Hocken.

Paveiksle Jana Hocken ūkio informacija 2018-2019 m.

Kalbėdama apie Lean metodo naudą ūkininkė iš Naujosios Zelandijos akcentavo pieno kokybę, darbuotojų, dirbančių ūkyje komfortą, gyvūnų gerovę, tvarios aplinkos užtikrinimą bei didesnį ūkio pelningumą.

Ekspertė pažymėjo, kad kiekvienas ūkis yra skirtingas – dydis, ūkininkavimo metodai, klimatas, dirvožemio struktūra ir kt., bet deja ūkininkavimo procesai visur tie patys. Štai pavyzdžiui Naujoje Zelandijoje yra svarbiausia vandens kokybė, be kurios ūkininkavimas neįmanomas.

„Dalinuosi savo patirtimi ir žiniomis su viso pasaulio ūkininkais, ir puikiai suprantu, kaip yra sunku pereiti prie kitokio ūkio valdymo, imtis naujų metodų, analizuoti situacijas ir jas optimizuoti, tobulinti. Štai pvz.  ūkininkas 50 metų dirba savo ūkyje ir turi nusistovėjusius įpročius, todėl nenori galvoti ir ieškoti iššūkių kur, ką ir kaip būtų galima taupyti ir tobulinti savo ūkyje. Tačiau aš drąsiai siūlau bandyti ir daryti, judėti pirmyn, taupyti, analizuoti ir įsitikinti savo patirtimi apie efektyvų ūkio valdymą. Žinokite viena, kad sugrįžti prie senosios savo nusistovėjusios tvarkos, visada galėsite, tik klausimas, ar norėsite. Patikėkite, geriau protingai galvoti, negu sunkiai dirbti”, – rekomenduoja ūkininkė – ekspertė Jana Hocken.

Paveiksle pateikiamas ūkių palyginimas: įprastas ūkis ir jo veikla ir „Lean“ ūkis.

***

Jana Hocken dar ves 3 seminarus, todėl kviečiame pasinaudoti puikia proga ir sudalyvauti nemokamuose seminaruose. Primename, kad seminarai vyksta anglų kalba, pirmadieniais. Pradžia 21 val. Seminaro trukmė – 1 val.

Kitas seminaras „8 atliekos jūsų ūkyje” vyks:

Data: 2023 m. lapkričio 27 d. (pirmadienis)

Laikas: 21.00 val.

Trukmė: 1 val.

Seminare sužinosite apie 8 pagrindines atliekas ūkyje, ir apie tai, kaip jas nustatyti, ir kaip šių atliekų sumažinimas gali padidinti ūkio produktyvumą bei pelningumą. Seminaro pabaigoje bus trumpa klausimų – atsakymų sesija. Ūkininkai turės galimybę tiesiogiai užduoti klausimus.

3 seminaras: Vizualinis valdymas ūkyje.

Data: 2023 m. gruodžio 4 d. (pirmadienis)

Laikas: 21.00 val.

Trukmė: 1 val.

Seminare bus pristatomos vizualinio valdymo ir vizualizavimo galimybės ūkyje. Sužinosite, kaip vizualizuoti savo ūkio svarbiausią informaciją ir duomenis, kad pagerintumėte savo sprendimų priėmimą. Seminaro pabaigoje bus trumpa klausimų – atsakymų sesija. Ūkininkai turės galimybę tiesiogiai užduoti klausimus.

4 seminaras: Standartinis darbas ūkyje.

Data: 2023 m. gruodžio 11 d. (pirmadienis)

Laikas: 21.00 val.

Trukmė: 1 val.

Seminare bus pristatyta sistemų, procesų ir standartų svarba ūkyje, siekiant pagaminti aukštos kokybės produktą mažiausiomis sąnaudomis, efektyviai mažinant atliekų kiekį, gerinant komandos atskaitomybę bei sukuriant nuoseklius, patikimus rezultatus. Seminaro pabaigoje bus trumpa klausimų – atsakymų sesija. Ūkininkai turės galimybę tiesiogiai užduoti klausimus.

***

Kviečiame pasinaudoti puikia proga, nors ir per nuotolį, susitikti su ūkininke – praktike – konsultante Jana Hocken.

Prašome pasidalinkite šiuo kvietimu su ūkininkais, jaunaisiais ūkininkais, konsultantais, mokslininkais ir kt. , kuriems šios žinios galėtų būti naudingos ir vertingos.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA

Jei turite klausimų, ar norite  papildomos informacijos, nedvejodami susisiekite el. laišku  zur@zur.lt