LGVA sąskrydyje – dėmesys kooperacijai

„Sveikinu visus, susirinkusius į vienos aktyviausių LR Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) narių – Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) organizuotą sąskrydį. Žemės ūkio rūmai aktyviai atstovauja narių interesams ir drauge nuveikiame daug naudingų darbų, kurie yra svarbūs visiems ūkininkams ir kaimo gyventojams. Šiandien visiems linkiu atsipūsti nuo sunkių kasdienių darbų, gerai praleisti laiką, pasportuoti, pabendrauti ir padiskutuoti kolegų ir bendraminčių būryje“, – kreipdamasis į LGVA sąskrydžio dalyvius ir svečius kalbėjo LR ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.

Šiais metais, kaip ir pernai, LGVA vasaros sąskrydis organizuotas Zalensų sodybos slėnyje „Dubysa“ (Vilkijos seniūnija, Kauno r.). Tai jau devintasis sąskrydis, kuris šiais metais skirtas kooperacijai.  

Tai yra gausiausias pieno gamintojų renginys šalyje ir kasmet į jį susirenka vis daugiau pienininkų. Yra iš kur rinktis, juk LGVA turi per 1700 narių, o dar kiek yra bendraminčių! Juo labiau, kad šįmet LGVA sąskrydį padeda rengti žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, turintis kooperatinę pieno perdirbimo įmonę.

„Mes lyg giminaičiai, nes daug LGVA narių yra ir „Pienas LT“ nariai, taigi turime bendrų tikslų, turime apie ką pasikalbėti, pasvarstyti apie savo ateitį, bet turime ir skirti laiko pabendrauti kitomis temomis, tiesiog pailsėti“, – kalbėjo Edvardas Gedgaudas.

LGVA prezidentė Viktorija Švedienė pažymėjo, kad kiekvienais metais į sąskrydį susirenka LGVA nariai ir bendraminčiai, partneriai ir jų šeimos nariai.  

„Gera idėja vasarą dienai ar dviems pabėgti nuo įtemptų darbų ir gražioje vietoje smagiai praleisti laiką, juk gyvename ne tik dėl darbo. Labai svarbu užmegzti bičiuliškus ryšius, surasti bendrų pomėgių. Žinoma, sąskrydyje pasikalbame ir visiems mums rūpimomis temomis. Juk gyvename labai sudėtingu metu, mums daro įtaką konkurencija. Todėl šįmet sąskrydžio pagrindinė tema – kooperacija. Tai – bene vienintelė išeitis pieno gamintojams. Beje, kooperatyvas gerus rezultatus gali pasiekti tik tada, kai jo narių santykiai yra geri, taigi tam skirtas ir šis sąskrydis“, – sakė LGVA prezidentė Viktorija Švedienė.

Juo labiau, kad yra kam pasidalyti patirtimi, juk būtent pieno gamintojai sukūrė daugiausiai kooperatyvų.

„LGVA veikloje dalyvauja ne tik „Pienas LT“, bet ir kiti pieno gamintojų kooperatyvai, taigi tikrai esame bendraminčiai ir žinome, kuria kryptimi reikia eiti. Turime būti bendruomeniški, diskutuoti ir siekti ekonominio naudingumo drauge“, – kalbėjo ŽŪK „PienasLT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius.  

LR ŽŪR pirmininko Arūno Svitojaus padėkomis buvo apdovanoti ŽŪK „PienasLT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius,  LGVA tarybos narė, Žemaičių Kalvarijos ūkininkė Jovita Mikalauskienė, LGVA tarybos narė, Telšių r. ūkininkė Ievai Stanienė, Šakių r. Lukšių žemės ūkio bendrovė ir jos vadovas Kastytis Krištolaitis, UAB „Litgenas“ direktorius Gintaras Kascėnas, kurias įteikė ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.

Net 12 komandų, pasidabinusių skirtingų spalvų marškinėliais, varžėsi įvairiausiose rungtyse: smiginio, krepšinio, vasaros slidžių, įvairių estafečių, 60 kg svorio maišo nešimo, pieno mišinio veršeliams paruošimo. Visos komandos prisistatė ne tik savo šūkiais, bet ir visų komandos narių nupieštomis vėliavomis, kurios komandas lydėjo visų rungčių metu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”362″ gal_title=”2019_07_12″]

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.