LMGAGA organizuoja ketvirtąją specializuotą parodą

Liepos 26 d. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) tarybos nariai –  prezidentas Vygantas Šližys, direktorius Mindaugas Kinderis, Osvaldas Dirsė, Andrius Baublys, Vytautas Barkauskas, Gintaris Petrėnas, Darius Dzekčiorius rinkosi į posėdį, kuriame aptarė ketvirtosios respublikinės specializuotos mėsinių galvijų parodos organizacinius darbus.

Posėdyje dalyvavo Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė ir Žemės ūkio technologijų skyriaus vedėjas Arūnas Kaučikas, nes LMGAGA paroda organizuojama drauge su Lietuvos Žemės ūkio rūmais (LR ŽŪR). Parodos organizavimui gauta parama per Lietuvos žemės ūkio ministeriją pagal pagalbos veislininkystei taisykles. 

„Suorganizuosime kokybišką parodą, pademonstruosime geriausius gyvulius, juos pristatysime parodos lankytojams ir parodysime nuoseklų asociacijos darbą veislininkystėje“, – kalbėjo LMGAGA asociacijos prezidentas Vygantas Šližys.

Posėdžio dalyviai aptarė parodos organizacinius darbus: gyvulių atvežimo ir parengimo eksponavimui, priežiūros parodos metu, kultūrinės ir švietėjiškos programos, gyvulių vertinimo ir apdovanojimo, vaikų užimtumo, parodos viešinimo respublikinėje spaudoje, Panevėžio miesto ir rajono spaudoje, rajonų savivaldybėse ir seniūnijose, socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėse, klausimus.

„Svarbu, kad sulauktume kuo daugiau parodos lankytojų ir svečių, kurie susipažintų su LMGAGA narių auginamais gyvuliais ir sudalyvautų šviečiamuosiuose renginiuose, o tam turime pasirūpinti informacijos apie parodą sklaida – kuo plačiau išplatinti informaciją apie parodą rajonų savivaldybėms, seniūnijoms, ūkininkams“, – kalbėjo tarybos narys Osvaldas Dirsė.

LMGAGA nariai planuoja demonstruoti ne mažiau kaip 5 mėsinių galvijų veisles, ne mažiau kaip 25 veislinius galvijus, suorganizuoti parodos eksponatų vertinimą pagal tarptautinius standartus.

Parodą planuojama organizuoti š. m. rugsėjo 14 – 15 d. Panevėžio r. Algirdiškio k.

„Džiaugiamės LMGAGA iniciatyva organizuoti parodą, kuri populiarina mėsinę gyvulininkystę ir pristato Lietuvoje auginamų mėsinių galvijų veisles ne tik Panevėžio rajono gyventojams, bet visiems apsilankiusiems parodoje“, – sakė LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Apie LMGAGA

Asociacija, kuri buvo įkurta 1995 m., šiandien vienija virš 500 narių. Nuo 2018 m. asociacijoje, vadovaujantis LMGAGA tarybos sprendimu, įsteigti 6 klubai: Šarolė, Aubrakų, Angusų, Limuzinų,  ekstensyvių veislių, mėsinių Simentalų veislės augintojų.

Asociacija vykdo švietėjišką darbą: organizuoja seminarus, parodas, konsultuoja besidominčius įvairiais, susijusiais su mėsinių galvijų auginimu klausimais, vykdo gyvulių veislinės vertės nustatymą augintojų ūkiuose, padeda augintojams organizuoti veislinių gyvulių pirkimą užsienyje.  

Asociacija palaiko glaudžius ryšius su Saksonijos-Anhalto (Vokietija) galvijų veislininkystės asociacija, Latvijos ir Estijos mėsinių galvijų augintojų asociacijomis, Prancūzijos KBS Genetic.

LMGAGA  interesams LR ŽŪR taryboje atstovauja Mindaugas Kinderis, kuris aktyviai dalyvauja ir LR ŽŪR Veislininkystės ir veterinarijos komiteto darbe.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.