LMSA konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu apdovanojami konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojai

Š.m. gruodžio 3 d. Vilniuje tradicinės Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu apdovanojami konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojai.

Laikas: 10.30 val.

Vieta: Viešbutis Best Western (Konstitucijos pr. 14, Vilnius)

Tiesioginę renginio transliaciją kviečiame stebėti čia https://www.youtube.com/watch?v=mXh2xmhYu3M

Kasmet, nuo 2004 m. LMSA organizuojamo konkurso tikslas – skatinti tvarų, subalansuotą ir atsakingą miškininkavimą privačiuose miškuose. Konkursas yra svarbus ir reikšmingas miško savininkams, nes suteikia galimybę pristatyti savo valdą, būti įvertintiems ir pastebėtiems, tuo pačiu ir parodyti pavyzdį kitiems, kaip atsakingai prižiūrėti savo valdą. Šio konkurso dėka norima pakeisti miško savininko „paveikslą” iš naudos siekėjo į vertės ir tvaresnės aplinkos kūrėją. Prie sėkmingo konkurso įgyvendinimo kasmet steigdama prizus ir LR Aplinkos ministro padėkas, remdama baigiamąjį renginį stipriai prisideda LR Aplinkos ministerija.

Dalyvauti konkurse galima registruojantis patiems ar siūlant pavyzdingus miško savininkus. Taip pat svarbus vaidmuo atrenkant valdas dalyvavimui konkurse tenka ir Valstybinės miškų tarnybos pareigūnams – jie į konkursą pasiūlo nemažą dalį dalyvių. Iki šių metų spalio 20 dienos konkursui buvo pasiūlyta 50 miško valdų. Pagal 2017 metais patvirtintus „Pavyzdingai tvarkomos valdos konkurso“ nuostatus visos valdos atitiko konkurso reikalavimus. Kadangi kai kurie savininkai pasiūlė po kelias valdas, vadovaujantis tais pačiais nuostatais, buvo atrinka po vieną valdą, taigi viso nuo spalio 20 iki lapkričio 11 dienos buvo apžiūrėtos ir įvertintos 42 valdos visoje Lietuvoje. Valdų apžiūroje dalyvavo LMSA atstovai, VMT pareigūnai, kai kurių valdų apžiūrose dalyvavo ir patys savininkai. Džiugu, jog šiais metais valda-konkurso nugalėtoja gavo itin aukštą – 42 balų įvertinimą, tai rodo, kad privati miškininkystė kiekvienais metais kelia vis aukštesnę kartelę. Smagu džiaugtis, jog į konkursą išdrįsta pasisiūlyti ir ne tik taip vadinamų ūkinių miškų savininkai, o ir miško savininkai prižiūrintys rekreacinius ar prieš kelerius metus įveistus miškus. Nors jie bendroje konkurso lentelėje neužima prizinių vietų, tačiau gauna specialiuosius apdovanojimus už įvairias skatintinas miškininkystės iniciatyvas.

Po apdovanojimų konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu vyks diskusija apie Nacionalinį miškų susitarimą, kitus privačių miškų sektorių liečiančius politinius sprendimus šiuo metu ir 2021- siais (žada dalyvauti  Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo AAK pirmininkė Aistė Gedvilienė). LMSA pirmininkas dr. Algis Gaižutis aptars miškų savininkų veiklos aktualijas, iššūkius ir spręstinas problemas. UAB „Juodeliai“ pirkimo ir tiekimo skyriaus direktorius Gediminas Lastauskas pristatys medienos rinkos dabartį ir perspektyvas Lietuvos privačiuose miškuose,  BALTPOOL prekybos skyriaus vadovas Vaidotas Jonutis aptars medienos rinkos tendencijos Baltijos šalyse. Apskritojo stalo diskusijos metu numatomi ir kitų garbių svečių pasisakymai.

RENGINIO PROGRAMA

Šventės dalyvius meniniu – koncertiniu pasirodymu džiugins Vilniaus m. folkloro ansamblis „Nalšia“.

Daugiau apie renginį, šių metų konkursą ir jo nugalėtojus svetainėje www.lietuvosmiskai.lt

Kontaktiniai asmenys:

LMSA pirmininkas dr.Algis Gaižutis, el.p. algis@forest.lt; tel.: 8 687 95113

Projektų vadovė Neringa Černajienė, el.p. neringa@forest.lt; tel.: 8 602 42697