LMSA – Žemės ūkio rūmų narė nuo įsikūrimo dienos

LR ŽŪR vaidmuo Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) veikloje itin ženklus, juk šios organizacijos steigiamasis susirinkimas įvyko būtent LR ŽŪR ir nuo to laiko (1993 m. pavasario) ji yra aktyvi šios pagrindinės žemdirbių organizacijos Lietuvoje narė. Mintimis dalijasi LR ŽŪR tarybos narys, LMSA  pirmininkas dr. Algis Gaižutis.

Nuo įkūrimo LMSA išaugo į 30 rajonų skyriuose virš 6500 narių vienijančią visuomeninę organizaciją, kurią į savo gretas priėmė Europos privačių miškų savininkų konfederacija (CEPF) bei Europos žemės savininkų organizacija (ELO). Bendradarbiaujame su Baltijos šalių, Austrijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos ir kitų šalių miško savininkus vienijančiomis asociacijomis. LMSA yra LR ŽŪR narė nuo pat įsikūrimo, Lietuvos verslo konfederacijos narė, Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos narė, Baltijos jūros šalių miško savininkų asociacijų apskrito stalo dalyvė. LMSA nariais yra 72 miško savininkų kooperatyvai ir įmonės, asociacijos veikloje dalyvauja per 20 bendradarbiaujančių su LMSA įmonių.

Priminsiu, kad LMSA teikia savo nariams bei plačiajai visuomenei aktualią informaciją portale: www.lietuvosmiskai.lt

ir socialiniame tinkle – facebook paskyrose: https://www.facebook.com/lietuvosmiskai.lt/ bei https://www.facebook.com/InfoForest

LR ŽŪR vaidmuo LMSA veikloje itin ženklus, juk net mūsų organizacijos steigiamasis susirinkimas įvyko būtent LR ŽŪR ir nuo to laiko (1993 m. pavasario) esame aktyvūs šios pagrindinės žemdirbių organizacijos Lietuvoje nariai. Tarp LR ŽŪR vadovų didžiausią autoritetą pelnė pirmasis atkurtų LR ŽŪR  pirmininkas prof. Antanas Stancevičius. Gerai vertiname ir visą LR ŽŪR kompetentingų specialistų komandą.  Ar LR ŽŪR pakankamai talkina valstybės institucijos? Visada yra erdvės ką nors daryti geriau. Tačiau valstybės institucijų dėmesys – pakankamai reikšmingas, juk LR ŽŪR veikla reglamentuojama atskiru įstatymu. O sprendimus priima Seimas, Vyriausybė, Žemės ūkio ir kitos ministerijos bei institucijos. Bendraujant su jomis visada gali būti daugiau darnos, supratimo ir nuoseklumo.

Artėjant reikšmingoms sukaktims LR ŽŪR norėtume nuoširdžiai padėkoti už nuoseklų ilgametį indėlį plėtojant konstruktyvų bendradarbiavimą su privačių miškų savininkais ir Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija. Linkime ir po 10-30 metų sėkmingų darbų ir svarių pasiekimų atstovaujant Lietuvos žemės ir miškų ūkį!