LPPAR iškilmingas metų apdovanojimas

Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus ir direktorius Sigitas Dimaitis dalyvavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų iškilmingame metų apdovanojimų renginyje.

„Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai yra organizacijos, kurios buvo įkurtos dar tarpukariu, abi organizacijos turi savo įstatymus, yra aukščiausio socialinės partnerystės organo – Trišalės tarybos nariai. Mus sieja ilgalaikiai bendradarbiavimo santykiai, nes abi organizacijos prisideda prie modernaus bei konkurencingo Lietuvos verslo ir žemės ūkio kūrimo“, – sako renginyje dalyvavęs ŽŪR pirmininkas dr. A.Svitojus.

 

Renginyje dalyvavęs Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo valstybės saugumą, būtinybę visomis išgalėmis remti Ukrainą bei patiems rimtai ir atsakingai ruoštis, kad užtikrintume prielaidas ilgalaikei taikai. „Ko tikrai nereikia daryti – tai užsiimti tuščiais gąsdinimais ir bauginimais. Baimė niekada nebuvo ir nebus produktyvi. Ko mums reikia – tai racionalaus apdairumo ir strateginio planavimo visose su nacionaliniu saugumu susijusiose srityse“, – pabrėžė Prezidentas.

Šalies vadovas pasveikino apdovanojimų laureatus ir laureates, palinkėjo toliau kartu kurti šalies ekonomikos ateitį.

Istorijos faktai

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai atspindi sudėtingą XX a. Lietuvos valstybės istoriją ir atskleidžia dar vieną ekonomikos istorijos puslapį. Pirmieji Prekybos rūmai buvo įsteigti 1599 m. Marselyje. Jie turėjo užtikrinti pirklių teises ir apsaugą, nustatyti uostų darbo taisykles. Steigiant šiuos pirmuosius rūmus Prancūzijos karalius Henrikas IV nusakė svarbiausią jų funkciją: „Teikti rekomendacijas, kaip atgaivinti ekonomiką“. XVIII a. pab. prekybos rūmai atsirado daugelyje Britanijos miestų, 1768 m. jie pradėjo veikti ir JAV, Niujorke. Supratus prekybos reikšmę šaliai, 1912 m. JAV įsteigti Nacionaliniai prekybos rūmai.

Pirmojo pasaulinio karo metu buvo suvokta, kokią didelę reikšmę valstybės raidai turi prekyba ir kaip svarbu ją reguliuoti, todėl po karo ji pradėta tvarkyti tarptautiniu mastu. Tarptautiniai prekybos rūmai buvo įsteigti 1919 m. Paryžiuje. Lietuvos diplomatijos atstovai šios organizacijos veikloje dalyvavo jau nuo 1920 m.

1918 m. paskelbus Lietuvos Nepriklausomybę ir lapkričio pradžioje sudarius Lietuvos Vyriausybę, vienas iš devynių pirmųjų Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių portfelių buvo skirtas prekybos ir pramonės ministrui. O 1922 m. nuolatinėje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje buvo suformuoti būsimų Rūmų pagrindai. 1925 m. birželio 18 d. Kaune buvo atidaryti pirmieji Prekybos ir pramonės rūmai. Rūmai augo ir plėtėsi kartu su valstybe, vykdė jiems skirtas funkcijas, atstovavo Lietuvai tarptautinėje ekonominėje bendrijoje, kėlė verslo kultūrą, verslininkams atvėrė kelius į pasaulines rinkas.