LR ŽŪR tarptautinės veiklos planai

LR ŽŪR Tarptautinių ryšių komitetas (TRK) nuotoliniu būdu surengtame posėdyje aptarė šių metų veiklos planus, tarp kurių – komiteto narių galimybės dalyvauti COPA/COGECA darbo grupėse, diskutavo dėl artėjančių COPA organizacijos prezidento ir viceprezidentų rinkimų.

TRK  pirmininkas Arūnas Svitojus bei LR ŽŪR Tarptautinio skyriaus vedėja Živilė Vitkienė komiteto nariams pateikė dalyvių, šįmet dalyvausiančių COPA/COGECA darbo grupėse projektą. Tarp jų vyravo dalyvavimo tarptautinėse organizacijose patirtį turintys LR ŽŪR narių atstovai. Nors dėl COVID-19 pandemijos COPA/COGECA darbo grupių posėdžiai, tikėtina, šįmet bus nuotoliniai, tačiau svarbu, kad juose dalyvaujantys nebūtų tik klausytojai, kad sugebėtų dalyvauti diskusijose, taigi vienas iš būtinų akcentų – labai gerai mokėti bent anglų kalbą.

Projekte tarp pasiūlytų kandidatų – Arūnas Svitojus, Vytautas Buivydas, Algis Baravykas, Ramūnas Stonkus,  Lina Meilutė- Datkūnienė, Laura Masilionytė, Modestas Rezgys, Eglė Kvedaravičienė, Edvardas Gedgaudas, Jonas Kuzminskas, Živilė Vitkienė ir kiti. Be kita ko, kai kurie LR ŽŪR nariai COPA/COGECA darbo grupėse dalyvauja siunčiami kitų organizacijų. Todėl TRK posėdyje kilo diskusija dėl galimybių derinti veiksmus, juk kai kuriose COPA/COGECA darbo grupėse neretai dalyvauja net keturi atstovai iš Lietuvos. Todėl būtų naudinga balsuoti taip, kaip būtų naudinga visiems Lietuvos žemdirbiams. TRK nariai linkę geranoriškai derėtis, tačiau ar pavyks – priklausys nuo siaurų interesų gynimą pasirinkusių ir būtent dėl paminėtos priežasties prieš kelis metus iš LR ŽŪR pasitraukusių organizacijų norų.

Dėl COPA prezidento ir viceprezidentų rinkimų, kurie vyks rugsėjo 18 d., LR ŽŪR linkusi tartis su kaimyninių šalių organizacijomis ir pirmiausia – su Lenkijos žemės ūkio rūmų lyderiais. Priminsime, kad vadovai renkami tik dviejų metų kadencijai. Ir dėl šio klausimo LR ŽŪR yra linkusi tartis su kitomis Lietuvos organizacijomis, dalyvaujančiomis COPA veikloje.

TRK nariai pasitarė dėl veiklos šįmet. Jau akivaizdu, kad teks įvertinti antrosios COVID-19 bangos aplinkybes, taigi daugelis posėdžių bus rengiami nuotoliniu būdu.