LŪD tarptautinė konferencija

Rugsėjo 30 – spalio 1 d. įvyko Lietuvos ūkininkių draugijos konferencija „Tarptautinė Baltijos šalių kaimo moterų verslo mugė ir Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programos galimybių verslui apžvalga”. Konferencijoje dalyvavo Latvijos, Estijos ir Lietuvos moterys – ūkininkės.

Konferencijos dalyves sveikino Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis, europarlamentaras Bronis Ropė, LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Petras Čimbaras, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, Alantos technologijų ir verslo mokyklos direktorius Bronius Pusvaškis.

Europarlamentaras B. Ropė informavo, kad ES kas trečias ūkininkaujantis yra moteris, ant kurios pečių gula ne tik ūkio, bet ir šeimos, vaikų auginimo, kultūros puoselėjimo darbai. ES 80 proc. ūkių yra smulkūs – iki 8 ha, o ūkininkaujantieji yra vyresnio amžiaus asmenys. Jei visi, ūkininkaujantys pensinio amžiaus žmonės išeitų į pensiją ir nebeūkininkautų, tai tikrai pritrūktume maisto, neturėtume ką valgyti.

Pranešimus konferencijoje skaitė Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė, Verslo vystymo vadovas Pavel Urbanovič. Verslo patirtimi dalinosi Estijos ir Latvijos moterų – ūkininkių atstovės. Geruosius alternatyvaus verslo pavyzdžius pristatė Lietuvos ūkininkės Giedrė Jankūnienė ir Kristina Milišiūnienė.

Konferencijoje buvo pristatytos Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programos galimybės verslui, elektroninės prekybos galimybės smulkiems gamintojams ir ūkininkams.

Visų trijų šalių ūkininkės surengė savo rankų darbo mugę, kurioje ir nerti, ir megzti, ir siuvinėti drabužiai, staltiesės, drabužiai vaikams ir moterims, žaislai, papuošalai, gaminiai iš odos ir metalo. Estijos, Latvijos ir Lietuvos moterys – ūkininkės diskutavo, dalinosi patirtimi, keitėsi kontaktais ir verslo idėjomis.

Antrąją konferencijos dieną moterys – ūkininkės aplankė sėkmingus verslo projektų objektus.

Konferenciją rėmė LR žemės ūkio ministerija.

[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”2016_09_30″]