Mažųjų pasiekimai Švenčionių rajone

Spalio 4 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ dalyviai – Švenčionėlių lopšelio – darželio „Vyturėlis” auklėtiniai džiaugėsi užaugintu derliumi ir dalinosi įspūdžiais iš vasaros darbų šiltnamyje, kurį padovanojo Ignalinos rajono žemdirbių asociacija.

„ŽŪR ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti „Auginu Lietuvai!“, kurios dėka buvo dovanojami šiltnamiai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms tikrai prasmingas ir geras emocijas teikiantis projektas. Labai smagu, kad drauge su vaikučiais jų užaugintu derliumi pasidžiaugti atvyko Švenčionių rajono mero patarėjas Erikas Demidovas, Švenčionių rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė ir vyriausioji specialistė Jolanta Beriozovienė. Ignalinos rajono žemdirbių asociacija, gavusi pasiūlymą paremti iniciatyvą ir nupirkti šiltnamį ikimokyklinio ugdymo įstaigai, ilgai nedvejojo ir nutarė remti iniciatyvą, nes privalome rūpintis vaikų profesiniu orientavimu, supažindinti su daržininkystės pradžiamoksliu ir ugdyti meilę darbui bei atsakomybės jausmą“, – kalbėjo Ignalinos rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas, ŽŪR Savivaldos organizatorius Albertas Sekonas.

„Dėkoju Žemės ūkio rūmams už puikią iniciatyvą ir rėmėjams – Ignalinos rajono žemdirbių asociacijai ir jos pirmininkui Albertui Sekonui už mūsų darželiui skirtą dovaną – šiltnamį, kuriame darželio auklėtiniai, padedami auklėtojų, visą vasarą ne tik dirbo, bet ir mokėsi žemės ūkio darbų, o rudenį visi drauge džiaugėsi pačių užaugintomis daržovėmis. Todėl buvo darželyje organizuotas specialus renginys „Rudenėlio šventė“, kurios metu pasidžiaugėme derliumi, suorganizavome parodėlę ir specialią kultūrinę programėlę“, – kalbėjo Švenčionėlių lopšelio – darželio „Vyturėlis“ direktorė Aldona Čiuvalova.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.