Naudingi susitikimai Berlyne

Sausio 18 d. Berlyne vykstančios parodos „Žalioji savaitė” metu, Lietuvos stende Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis susitiko su Suomijos, Estijos, Čekijos, Vengrijos žemdirbių savivaldos lyderiais.

Susitikime dalyvavo COGECA prezidentas Thomas Magnusson, Lietuvos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas ir komiteto narys Aurimas Gaidžiūnas.

„Dėkoju už apsilankymą Lietuvos stende ir žemdirbių savivaldos organizacijų nuolatinį bendradarbiavimą. Turime bendrus tikslus, kuriuos esame aptarę ne vieną kartą ir užtvirtinę parašais po komunikatais dėl BŽŪP po 2021 m. Drauge su Lenkijos, Čekijos, Slovakijos žemės ūkio rūmais ir Latvijos žemdirbių savivaldos organizacijomis 2018 m. organizavome net 2 protesto akcijas Briuselyje, Europos Vadovų Tarybos susitikimų metu. Turime išlikti nuoseklūs ir bendruomeniški ateityje siekdami bendrų tikslų mūsų šalių žemdirbiams ir kaimo gyventojams”, – kalbėjo ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.

ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, susitikęs su Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministru Krzysztof Ardanowski pasidžiaugė bendradarbiavimu su Lenkijos žemės ūkio rūmais ir aptarė afrikinio kiaulių marų (AKM) aktualijas.

ŽŪR vicepirmininkas, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas džiaugėsi konflikto dėl AKM su Lenkija pabaiga, kai parodos metu (2019 m. sausio 18 d.) Lietuvos ir Lenkijos  žemės ūkio ministrai susitarė dėl lietuviškų kiaulių eksporto į kaimyninę šalį. Draudimas eksportuoti lietuviškas kiaules į Lenkiją gali būti atšauktas savaitės laikotarpyje.