Nuo lapkričio 27d. startuoja parama ūkinių gyvūnų apsaugai nuo vilkų

Ūkininkai puikiai žino, kokia svarbi yra ūkinių gyvūnų apsauga nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos.

Norintys įrengti specialius aptvarus ar įsigyti apsaugai aviganį, nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 29 d. bus kviečiami teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Apsaugos priemonės nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos“.

Šiam kvietimui skirta 600 540 Eur. Tai yra pirmasis šaukimas pagal naująjį Strateginį planą.

Remiamas šių apsaugos nuo vilkų priemonių įsigijimas ir įsirengimas:

  • vielinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
  • juostinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
  • tinklinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
  • elektros tiekimo ir palaikymo įrenginio (-ui) ir (arba) jo (-ų) dalių;
  • iki 4 mėnesių amžiaus aviganių, turinčių kilmės dokumentus, įsigijimo išlaidos. Gali būti įsigyjami ne daugiau kaip 2 aviganiai.

Svarbu įsidėmėti, kad įsirengimo darbų išlaidos kompensuojamos tik įsirengiant stacionarius aptvarus.

Kokios galimos kompensacijos?

Ūkininkai, kurių paraiškos atitiks reikalavimus, galės gauti 8 tūkst. Eur be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) techninius reikalavimus atitinkančiai  elektrinei tvorai įsigyti ir elektros padavimo ir palaikymo įrenginiui įsigyti ir įsirengti.

10 tūkst. Eur be PVM bus skiriama techninius reikalavimus atitinkančiai elektrinei tvorai įsigyti ir elektros padavimo ir palaikymo įrenginiui įsigyti bei įsirengti, taip pat aviganių šunims įsigyti. Vienam Podhalės aviganiui įsigyti skiriama ne daugiau kaip 1 000 Eur be PVM, o vienam Vidurio Azijos aviganiui – ne daugiau kaip 850 Eur be PVM.

Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas. Finansuojama iki 65 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų be PVM (išskyrus aviganių įsigijimo išlaidas), bet ne daugiau, nei nurodytos sumos.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko patvirtinto Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Apsaugos priemonės nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos“ įgyvendinimo taisyklės yra čia.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija